spot_imgspot_img


Sylwester na Krakowskim. Zagrają gwiazdy Mayday

Płyta Placu Krakowskiego zamieni się w parkiet taneczny, na którym gliwiczanie będą mogli bawić się podobnie jak na dużych imprezach klubowych organizowanych w zamkniętych obiektach.

W tym celu w środkowej części placu ustawiona zostanie potężna konstrukcja złożona z ramp oświetleniowych o wymiarach ok. 25 x 25 m. Będzie to centralne miejsce zabawy, gdzie powstanie klasyczny „parkiet” taneczny, zalany deszczem efektów dyskotekowych. Dodatkową atrakcją będzie oświetlenie laserowe oraz szperacze oświetlające niebo i wskazujące miejsce imprezy. Miejsce tradycyjnej sceny na Placu Krakowskim będzie polem działania artystów muzycznych.

Do występów zaproszono gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu Mayday – Felixa Kröchera (Frankfurt) oraz Siasię (Katowice), czyli specjalistów od elektronicznej muzyki klubowej.

Organizatorzy przygotowują też niespodziankę – monumentalną animację korespondującą z charakterem tegorocznego Sylwestra, która będzie wyświetlana na budynku Rektoratu Politechniki Śląskiej.

Oczywiście na imprezie nie zabraknie też stałego elementu każdej Nocy Sylwestrowej, czyli wielkiego pokazu sztucznych ogni.

Na zlecenie Miasta Gliwice imprezę realizuje Impresariat Gliwickiego Teatru Muzycznego.


 

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mała
mała
10 lat temu

W końcu w tym urzędzie zmądrzeli i w końcu impreza dla młodzieży!!!!!!!!

mati
mati
10 lat temu

zaje*****ta impreza 😀 konkret

AdlerPL
AdlerPL
10 lat temu

Techniawka dla gimbusów -_-

Anfa
Anfa
10 lat temu

Imprezka dla nastolatków, słucham różnej muzyki ale takowych grajków nie znam ;] Mam nadzieje że nie będzie dunienia tej muzyki po całych Gliwicach.

raver
raver
10 lat temu
Reply to  Anfa

mysle, ze jednak bedzie 😉

u...k
u...k
10 lat temu

jupii !!! 🙂

właśnie przestałem kminić gdzie iść 🙂

luki
luki
10 lat temu

Nie jestem gimbusem, ani nastolatkiem. Mam 30 lat i własną rodzinę a jednak słucham i żyję muzyką, którą prezentują w/w artyści. Nie neguję ani rocka, metalu, hip-hopu i innych dla mnie stylów obcych. Oczekuję w zamian aby w końcu w Polsce został złamany stereotyp podejścia do tego rodzaju muzyki. Gliwice mam nadzieję zapoczątkowały ten proces. Gratuluję odwagi i innowacji. Z niecierpliwością czekam na jakieś info o tym czy impreza będzie zaliczona do udanych czy też nie. Szkoda, że nie ma czegoś takiego w Katowicach. Do Gliwic mam za daleko 🙁 Pozdrawiam wszystkich kumatych 😉 A dla chcących zagłębić się w… Czytaj więcej »

Gliwickamama
Gliwickamama
10 lat temu

Będzie to w jakiś sposób ocieplane ? czy kazdy ma tanczyc w puchowej kurtce 1 3 swetrach ?

PAblo
PAblo
10 lat temu

Krocher to mega kozak który na scenie sporo życia już spedził w klimatach techno/minimal/schranz 🙂

gliwicjus
gliwicjus
10 lat temu

Dlaczego UM nie ściągnął Mariusha ze swoim zespołem

http://www.youtube.com/watch?v=a-8zv8T_Ydc

politolog
politolog
10 lat temu

Brawo dla Urzędu Miasta za odwagę i nowoczesne podejście. Podczas gdy wiele miast by się bało sprowadzić takiego artystę w Gl się zdecydowali wyjść na przeciw młodzieży. Naprawdę bardzo pozytywna i ambitna inicjatywa oraz pomysł. Przy wsparciu odpowiednią promocją na taki sylwester zjadą również ludzie z całego Śląska. Dobrze też, że miasto nie szufladkuje muzyki tylko np do pop i rock i tylko takie gwiazdki zaprasza, nie boi się eksperymentować np z disco polo czy tak jak tutaj. Gliwice powinny narzucać trendy i być innowacyjne również w podejściu do kultury masowej i za to duży plus i poparcie. Oby tak… Czytaj więcej »

sss9
sss9
10 lat temu

Już widzę zgraję pijanych gimbusów, pryszczersów podobnych do Biebera, do tego pijane menele z reklamówkami z rękach, studenci nawaleni do nieprzytomności…

don wasyl
don wasyl
10 lat temu
Reply to  sss9

sss9, na szczęscie ty będziesz na przegladzie kinematografii ekwadorskiej. Ty i operator projektora.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI