r e k l a m a


Szybciej z Żernik do Zabrza. Kolejny wiadukt do remontu

Już pod koniec listopada kierowcy jadący od strony Żernik szybciej dotrą do Zabrza.

Będzie to możliwe po zakończeniu remontu wiaduktu nad Al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego (DK 88) w ciągu ul. Szymanowskiego. To kolejny obiekt, który przejdzie gruntowną modernizację. Ulica Szymanowskiego stanowi bezpośredni dojazd z ulicy Chorzowskiej do Żernik.

Jest ważnym skrótem dla mieszkańców tej dzielnicy jadących w stronę Zabrza i węzła Maciejów na DK-88 bez konieczności wyjazdu na obciążoną ulicę Tarnogórską.

W ramach prac budowlanych rozebrana zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni, chodników i dróg na dojazdach a także elementy konstrukcji wiaduktu (wsporniki płyty pomostowej).

Przęsło zostanie podniesione, a konstrukcja ustroju nośnego wzmocniona. Postaną nowe wsporniki wiadukt otrzyma nową płytę pomostową, izolację, chodniki oraz barierki ochronne.

Zakres inwestycji obejmuje również wszystkie prace towarzyszące, w tym: przebudowę dojazdów do obiektu oraz zabezpieczenie lub przebudowę sieci infrastruktury podziemnej i nadziemnej kolidującej z prowadzonymi pracami.

Po wykonaniu przebudowy długość obiektu nie ulegnie zmianie. Szerokość zostanie zwiększona do 9,0 m.

Zarząd Dróg Miejskich, który ogłosił przetarg na wykonanie prac, na oferty czeka do 26 czerwca 2012 roku.

Roboty będą wykonywane przy całkowitym zamknięciu ruchu na obiekcie (ulica Szymanowskiego) i ograniczeniach ruchu pod obiektem na DK 88 (do dwu pasów, etapowo zgodnie z etapami robót remontowych).

ZDM zamierza też przebudować inny wiadukt drogowy w ciągu DK 88- ośmioprzęsłowy obiekt nad linią kolejową PKP Gliwice – Opole. Zakończenie prac przewidziano na koniec października 2013 roku.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adler
Adler
11 lat temu

Super 🙂 Wieczorami trochę tam jest niebezpiecznie, przynajmniej będzie szerzej no i z chodnikiem oddzielonym barierkom od jezdni.

wtf
wtf
11 lat temu

******* ta droga w porownaniu do innych jest w idealnym stanie…. Juz nie mam sily do tych ludzi

Woj.
Woj.
11 lat temu

Jeden most remontują, drugi stroi a dojazdu nie ma. Może najpierw jedno dokończmy a potem zaczynajmy drugie. Chodzi o ul. na łuku.

Woj.
Woj.
11 lat temu

Po drugie mogli to robić wraz z przebudową DK 88 pod węzeł z A1 a nie zaś będą ją zwężać.

Marcin
Marcin
11 lat temu

I na co go remontować jak on jest w idealnym stanie? Niech lepiej wezmą się za most co idzie nad torami koło oczyszczalni bo od 10 lat stoi nie ruszany i tylko pachołki przestawiane..

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI