r e k l a m a


To oni wejdą do Sejmu. Kim są nasi posłowie?

To już pewne – z naszego okręgu do Sejmu wejdą 4 przedstawiciele PiS, 3 PO, 1 Kukiza’15 oraz 1 przedstawicielka Nowoczesnej.

Z listy PiS do Sejmu dostali się:
Wojciech Szarama, Barbara Dziuk, Piotr Pyzik i Jarosław Gonciarz.
Z listy PO do Sejmu dostali się: Borys Budka, Krystyna Szumilas i Tomasz Głogowski.
Z listy Kukiz’15 do Sejmu dostał się: Paweł Kobyliński.
Z listy Nowoczesna do Sejmu dostała się: Marta Golbik.

 

 

Kim są nasi posłowie?

szarama2Wojciech Szarama – Poseł, członek PiS, magister prawa. W latach 1984-1989 pracował jako nauczyciel. Pełnił funkcję szefa delegatury Urzędu Ochrony Państwa. W latach 1995-2001 adwokat. Zasiadał w radach nadzorczych: Huty Cedler, Bytomskiej Spółki Węglowej. W latach 1991-1998 wiceprzewodniczący Sejmiku Woj. Katowickiego, a w latach 1998-2001- Woj. Śląskiego. Poseł IV, V, VI i VII kad.

dziukBarbara Dziuk – Wykształcenie wyższe – licencjat: Administracja w UE; magisterium: Zarządzanie. Zawód wykonywany – doradca finansowy (uprawnienia KNF); operator elektronicznego przetwarzania danych
2006 r. – twórca i Prezes Tarnogórskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych KLON;
Inicjator powstania Uniwersytetu III Wieku pod hasłem Zdrowy i bezpieczny Senior, pod Honorowym Patronatem prof. dr hab. Jana Miodka
2009 r. – Prezes Fundacji na Rzecz Zapobiegania i Zwalczania Nowotworów przy Instytucie Onkologii w Gliwicach
2007 -2009 – Dyrektor Biura Poselskiego Nelli Rokity-Arnold

pyzikPiotr Pyzik – Wykształcenie: wyższe. Ukończona szkoła: Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie, Wydział Politologia, Dyplomacja i Stosunki Międzynarodowe – licencjat (2011). Zawód: politolog. Współzałożyciel Prawa i Sprawiedliwości na Śląsku i wieloletni członek sztabu wyborczego tej partii. W 2010 został wybrany do sejmiku śląskiego. W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat poselski, startując jako lider listy PiS w okręgu gliwickim i otrzymując 12 039 głosów.

gonciarzJarosław Gonciarz – Z wykształcenia informatyk, pracuje w Zakładzie Informatyki i Telekomunikacji. Członek Rady Osiedlowej oraz Radny Rady Miasta Gliwice. W Radzie Miasta zasiada w Komisjach: Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska oraz Rozwoju Miasta i Inwestycji.
 

 
budkaBorys Budka – prawnik, ekonomista, samorządowiec i polityk, poseł na Sejm VII kadencji, od 2015 minister sprawiedliwości. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Odbył także aplikację radcowską, w 2007 rozpoczął praktykę zawodową jako radca prawny. W 2002 z ramienia Platformy Obywatelskiej, w 2006 jako kandydat lokalnego komitetu i w 2010 ponownie z listy PO uzyskiwał mandat radnego Zabrza. Od 2002 do 2005 był wiceprzewodniczącym rady miejskiej, następnie przez rok pełnił funkcję jej przewodniczącego. W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat poselski jako kandydat z listy PO, otrzymując 10 260 głosów w okręgu gliwickim. W 2014 kandydował na prezydenta Gliwic, zajmując 3. miejsce spośród 6 kandydatów.

szumilasKrystyna Szumilas – polityk i samorządowiec, posłanka na Sejm IV, V, VI i VII kadencji; od 2007 do 2011 sekretarz stanu w Ministerstwa Edukacji Narodowej, a od 2011 do 2013 minister edukacji narodowej. Ukończyła studia na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 1988 ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim w zakresie informatyki. Na tej samej uczelni w 1999 ukończyła także studia podyplomowe w zakresie samorządu terytorialnego. W tym samym roku w Szkole Zarządzania UŚ ukończyła również studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Od 2001 do 2007 z ramienia PO sprawowała mandat poselski w Sejmie IV i V kadencji. W V kadencji przewodniczyła Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci została posłem (VI kadencji), otrzymując w okręgu gliwickim 27 100 głosów. 20 listopada 2007 objęła stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W wyborach w 2011 ponownie zdobyła mandat poselski z tego samego okręgu, dostając 42 200 głosów.

glogowskiTomasz Głogowski – polityk i nauczyciel akademicki, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji. Ukończył studia z zakresu filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Uzyskał następnie stopień doktora nauk humanistycznych. Prowadził zajęcia na UŚ i w Akademii Polonijnej w Częstochowie. W latach 2002–2005 był radnym rady miejskiej w Tarnowskich Górach. W 2005 z listy Platformy Obywatelskiej został wybrany na posła V kadencji w okręgu gliwickim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 20 744 głosy. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 15 649 głosów.

golbikMarta Golbik – Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość, po ukończeniu studiów nauczyciel akademicki, w latach 2009 – 2012 Pełnomocnik Rektora Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości ds. przedsiębiorczości, od 3 lat prowadzi firmę z branży nowych technologii (zajmującą się drukiem 3D). Harcerka, działaczka społeczna, członek kilku stowarzyszeń, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

kobylinskiPaweł Kobyliński – Ukończył zarządzanie na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz psychologię na Uniwersytecie Śląskim. Zarządza gliwickim przedsiębiorstwem zakorzenionym w branży dziecięcej. Współuczestniczy w zarządzaniu Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach.


Zdjęcia pochodzą ze stron wymienionych osób / fot. Wikipedia

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jjjjjjjj
jjjjjjjj
8 lat temu

HARCERKA .. BUHHHHHAAA

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI