Trycholog radzi, jak zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów – wszystko co warto wiedzieć

Biorąc pod uwagę cykl życia włosów naturalnym etapem jest obumieranie i wypadanie poszczególnych kosmyków. Codziennie tracimy włosy, by w ich miejsce mogły pojawić się nowe. Najczęściej nawet tego nie zauważamy. Gdy włosów wypada zbyt dużo, widzimy je na grzebieniu, szczotce, podłodze, a fryzura stopniowo traci gęstość warto oszacować przyczynę i zapobiec nadmiernemu przerzedzeniu fryzury.

Nadmierne wypadanie włosów – co może być przyczyną?

Niepokojące Cię wypadanie włosów może pojawić się jesienią, na skutek intensywnej ekspozycji słonecznej latem i braku odpowiedniej ochrony. Włosy, wystawione na działanie silnych promieni słonecznych, zwłaszcza jeśli plażowanie bez ochrony w postaci kapelusza lub czapki powtarza się wielokrotnie. Osłabione, przesuszone, zniszczone włosy szybciej się starzeją i wypadają. Podobnie dzieje się na skutek niewłaściwej pielęgnacji, wykonywanej zbyt często, za rzadko, przy użyciu niewłaściwie dobranych kosmetyków lub gorącej i bardzo zimnej wody. Przyczyną intensywnego wypadania włosów mogą być choroby oraz związane z nimi silnie działające lekoterapie, a także stres i niezwykle silne przeżycia. Jeśli zmagasz się z łysieniem, warto również określić w badaniach poziom hormonów we krwi.

wypadanie wlosow

Wzmożone wypadanie włosów – jak sobie z nim radzić?

Jeśli wypadanie włosów nie ma głębiej ukrytej przyczyny, jest wynikiem uszkodzeń mechanicznych lub krótkotrwałej infekcji warto wdrożyć skuteczną pielęgnację i zdrową dietę, które razem wpłyną na zdrowie całego organizmu, w tym skóry głowy oraz włosów. Stosuj kosmetyki, dedykowane do włosów osłabionych. Regularnie wykonuj masaż skóry głowy, dzięki któremu pobudzisz mieszki włosowe do aktywności. Unikaj częstej stylizacji z użyciem gorącego powietrza oraz przesuszających kosmetyków. Włosy rozczesuj powoli, grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Regularnie wykonuj peeling skóry głowy, używaj kosmetyków regenerujących, suche włosy olejuj. Myj głowę i włosy, używając letniego strumienia wody.

wypadanie wlosow

Kiedy warto odwiedzić trychologa?

Doświadczony trycholog Katowice na podstawie badania komputerowego włosów i skóry głowy, wyników Twoich badań oraz wywiadu określi problem, będący przyczyną wypadania włosów i wdroży terapię, która przez następne miesiące będzie podstawą odbudowy gęstości fryzury. Jeżeli zatem niepokoi Cię nadmierne wypadanie włosów, gdy trwa ono długo i nie ustępuje. Jeśli tracisz bardzo dużo włosów, a w ich miejsce nie chcą odrosnąć nowe, a pojawiające się co jakiś czas baby hair nawet jeśli urosną, to wypadają w ciągu miesiąca. Odwiedź trychologa również wtedy, gdy nie wiesz, jaka może być przyczyna wypadania włosów.

wypadanie wlosow

Jak zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów – wskazówki trychologa

Właściwą pielęgnację warto wdrożyć zanim włosy zaczną wypadać, dlatego dopasuj kosmetyki do typu swojej skóry głowy i włosów, stosując je z odpowiednią częstotliwością. Ograniczaj intensywną stylizację oraz bezpośrednią ekspozycję włosów na słońce. Przed wyjazdem na urlop koniecznie kup słomkowy kapelusz. Trycholog radzi, by codziennie wykonywać masaż skóry głowy, który zrobisz z pomocą dedykowanego urządzenia lub opuszków palców. Możesz połączyć go z aplikację ziołowej wcierki do skóry głowy. Unikaj używek, w tym dymu papierosowego oraz miejskich zanieczyszczeń. Przede wszystkim ogranicz stres, który bardzo negatywnie wpływa na wzrost włosów i często jest przyczyną ich wypadania. Dbaj o zdrowie organizmu, co przedłoży się na kondycję włosów.
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI