Uczniowie z Pilchowic znów podbijają świat. Tym razem Armenia

W poniedziałek w Zespole Szkół w Pilchowicach odbyła się odprawa przed Szkolną Ekspedycją V Pilchowice – Armenia 16–30.07.2013.

Zostali zaprezentowani partnerzy ekspedycji: Gmina Pilchowice, Agencja Reklamowa Etylina, Firma Sportime, Firma Coolmedia oraz partnerzy medialni: portale informacyjne infogliwice.pl i miastoknurow.pl, Gazeta – Przegląd Lokalny oraz Radio Plus Śląsk. Logo ekspedycji przybrało barwy nawiązujące do flagi Armenii, młodzi podróżnicy zaprezentowali się w odzież wyprawowej, rodzice podpisali dokumenty wyjazdowe a młodzieżowy kierownik wyprawy – Hanna Młotkowska przedstawiła zarys wyprawy i opowiedziała o głównym celu ekspedycji – planach zdobycia wulkanu Aragac.

Jest to masyw wulkaniczny o czterech wierzchołkach z którego najwyższy – północny mierzy 4094 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem Armenii. Otaczają one krater o wymiarach 1,5 na 2 km, głęboki na około 400 m. Celem ekspedycji jest wejście na 3879 m n.p.m. i zdobycie południowego wierzchołka masywu wulkanicznego.

W piątej odsłonie projektu Szkolna Ekspedycja weźmie udział szóstka pilchowickich uczniów: Hanna Młotkowska, Aleksandra Świerkot, Magdalena Zacherniak, Szymon Starościk, Krzysztof Zacherniak i Karol Reginek oraz opiekunowie Agnieszka Wodniak i Adam Ziaja.

Już pięć godzin po spotkaniu wszyscy udali się na lotnisko Katowice-Pyrzowice skąd liniami Wizzair udamy się nocnym lotem do Kutaisi w Gruzji. Stamtąd już drogą lądową do stolicy Armenii – Erywań (Yerevan). Cała ekspedycja potrwa dwa tygodnie, planowany powrót to 30 lipca. Relacje z wyprawy będą publikowane na profilu na Facebooku – www.fb.com/ekspedycja – jeżeli tylko będzie dostęp do sieci.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI