Ulica Zwycięstwa wkrótce z nowym oświetleniem

Dobiega końca przebudowa oświetlenia na ul. Zwycięstwa. Nowe oprawy oświetleniowe będą uruchamiane sukcesywnie, do 24 czerwca.

W tym czasie może zdarzyć się, że jednocześnie będą świeciły stare i nowe oprawy – informuje Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Wynika to z konieczności stopniowego przełączania na nowe obwody oświetleniowe i testowania nowych opraw LED.
Zakończenie inwestycji na ul. Zwycięstwa powinno nastąpić do 30 czerwca 2016 r. Jest ona jest jednym z zadań projektu „Eko-światło w Gliwicach – Modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego”. Jest zgodna z koncepcją przyjętą w „Opracowaniu Masterplanu Oświetlenia Obszaru Miejskiego Miasta Gliwice”, zawierającą wytyczne uporządkowania oświetlenia. Masterplan to innowacyjne przedsięwzięcie polegające na wykorzystaniu światła w przestrzeni miejskiej. To pierwszy w Polsce projekt kompleksowego oświetlenia całego miasta. lampa_0Podobne tego typu rozwiązania pojawią się również w osi Politechniki (ul. Akademicka, Strzody, Wyszyńskiego i plac Piłsudskiego), a następnie na ul. Rybnickiej, Tarnogórskiej i Dworcowej. Jedną z głównych zalet systemu będą mniejsze wydatki na energię i oszczędność w eksploatacji urządzeń oświetleniowych.


MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI