r e k l a m a


Ulubiona policjantka gliwickich uczniów przeszła na emeryturę

Organizowała wiele akcji, które przybliżały policję mieszkańcom. Dbała o to, by dzieci nie bały się policjantów, ale traktowały ich jak przyjaciół. Stworzyła minikomisariat. Asp. szt. Katarzyna Wosik przeszła na emeryturę.

Aspirant sztabowej Katarzyny Wosik będzie brakować nie tylko policjantom, także młodzieży oraz nauczycielom. Służąca w wydziale prewencji funkcjonariuszka była bowiem częstym i lubianym gościem w gliwickich szkołach, w których prowadziła zajęcia z profilaktyki czy prewencji. Z pewnością zapamiętają ją też gliwiczanie najmłodsi – uczniowie podstawówek, dla których prowadziła tzw. mały komisariat oraz Akademię Młodego Kibica.

Panią Katarzynę miło będą wspominać również dziennikarze. Zawsze chętnie stawała przed kamerą i odpowiadała na pytania. Z uśmiechem i profesjonalnie.

Katarzyna Wosik była współtwórczynią Minikomisariatu, znajdującego się w III Komisariacie Policji przy ul. Pszczyńskiej, jedynego takiego w Polsce. Uczyła w nim dzieci bezpieczeństwa, a jej świetne podejście sprawiało, że uczniowie wciąż chcieli w to miejsce wracać. Współtworzyła też i wymyśliła Akademię Młodego Kibica, która co roku kończyła się wielkim sportowym świętem na stadionie miejskim – dzięki tej akcji wychowywano przyszłe pokolenia kibiców, znające zasady fair play i dobrego kibicowania.

To jednak tylko niektóre z działań, w jakie angażowała się policjantka, poświęcając nie raz swój czas prywatny. Działała m.in. także wśród seniorów, ucząc ich, jak unikać oszustów i nie dać się przestępcom.

Asp. szt. Wosik z gliwicką komendą związała całe swoje zawodowe życie. W policji służyła 30 lat, a zaczynała jako pracownik cywilny. Dziś oficjalnie przeszła do cywila.


„Mówi się, że nie ma osób niezastąpionych. Są jednak takie, które stają się ikonami, bo posiadają wyjątkową charyzmę i autorytet, zarażają innych swoim optymizmem, energią i poczuciem humoru. Taką właśnie ikoną jest w gliwickim garnizonie Katarzyna Wosik, zawsze, całym sercem, zaangażowana w służbę w policji oraz pomoc mieszkańcom Gliwic, przede wszystkim zaś osobom starszym i młodzieży.
Znakiem sympatii dla odchodzącej funkcjonariuszki były prezenty, jakie, z własnych środków, zakupili i wręczyli jej koleżanki oraz koledzy. Upominek ufundowało także ceniące policjantkę kierownictwo komendy – komendanci i naczelnicy wydziałów dziękowali dziś aspirant sztabowej za poświęcenie, zaangażowanie, wzorową służbę oraz postawę” – czytamy na stronie gliwickiej komendy.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SM
SM
6 lat temu

Pozdrowienia dla p. Katarzyny! Szkoda, że już poza policją! Mam nadzieję, że dalej będzie działać dla dobra ogółu!

och
och
6 lat temu

szt. to skrót od sztuka, a p.Wosik nie była sztuką tylko sztabową (a skrót to sztab.)

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI