r e k l a m a
spot_imgspot_img

Unia da pieniądze na modernizację dworca w Gliwicach

PKP S.A. podpisały z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie modernizacji dworca w Gliwicach ze środków unijnych. Wartość dofinansowania wyniesie około 81,5 mln zł.

Obecnie w budynku dworca trwają prace wyburzeniowe. Podróżni mogą już korzystać ze zlokalizowanego w pobliżu dworca tymczasowego. Rozpoczęto również prace przygotowawcze w obrębie infrastruktury peronowo-torowej. Dzisiaj, w związku z rozpoczynającymi się robotami, z użytku wyłączono perony nr 2 i 3.

– Modernizacja dworca w Gliwicach to kolejny projekt, realizowany przez PKP S.A. przy wsparciu unijnych funduszy. Obecnie podobne inwestycje trwają w Szczecinie i Bydgoszczy. Oba dworce –podobnie jak ten w Gliwicach – zostaną oddane do użytku pod koniec br. – mówi Grzegorz Tomaszewski, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP S.A. – Dzięki unijnemu wsparciu, podróżni mogą już korzystać ze zmodernizowanych dworców we Wrocławiu i Gdyni oraz z nowego, podziemnego obiektu Kraków Główny – dodaje.

Dworzec w Gliwicach przejdzie kompleksową modernizację. Obiekt będzie bardziej nowoczesny, funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku pojawią się elektroniczne tablice z rozkładem jazdy, a dotychczasowy system informacji głosowej zostanie wymieniony. Rozbudowany zostanie system monitoringu.
Oprócz przebudowy budynku dworca, w ramach inwestycji przebudowane zostaną perony i tunele.
Powstaną tam windy i schody ruchome oraz nowe elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów. Perony zyskają całkowicie nową nawierzchnię oraz zadaszenie z przeszkleniami. Wymienione zostaną również tory w obrębie stacji.
Planowany termin oddania do użytku dworca w Gliwicach to koniec 2015 r. Prace w obszarze infrastruktury peronowo-torowej zakończą się natomiast w II kwartale 2016 r. Łączna wartość inwestycji to ok. 156 mln zł.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI