W Gliwicach powstają strefy 30 km/h

W Gliwicach powstaną kolejne strefy ograniczonej prędkości. Zostaną wyznaczone na ulicach: Wakacyjnej, Żeglarskiej i Strażackiej.

To następne miejsca, w których kierowcy nie powinni poruszać się z prędkością większą niż wskazana na znakach – 30 km/h.
W
ostatnim czasie, takie strefy wprowadzone zostały w części dzielnicy Sikornik. Do 30 km/h, kierowcy muszą zwolnić m.in. na ulicach: Mewy, Czajki i Bekasa. W najbliższych dniach, do strefy 30 włączone zostaną ulice: Zimorodka, Rybitwy, Cyraneczki, Kormoranów, Wilgi, Kokoszki i Derkacza.

– Strefy ograniczonej prędkości wprowadza się dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych – informuje ZDM Gliwice.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
2 lat temu

A czy ktoś to kontroluje? Pewnie nie, jak na Zielińskiego, gdzie auta pędzą jak szalone. Podobnie jak na rogu Raciborskiej i Krupniczej, gdzie nawet trąbią na pieszych….

Jan
Jan
2 lat temu

Siemińskiego

Engebert
Engebert
2 lat temu

I co to pomoże? U mnie na Żernikach „gzują” jak na szosie a najgorsze są kobiety. Spiesza się do sklepu i jeszcze z komórka przy uchu.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI