r e k l a m a


W Gliwicach są już 24 siłownie plenerowe. Zobacz mapkę

4 nowe siłownie plenerowe – w parku Starokozielskim, w parku Szwajcaria, w Żernikach i ligocie Zabrskiej – zostały oddane do użytku gliwiczan. W całym mieście są już 24 takie miejsca. Wszystkie cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Zaczęło się od kilku urządzeń siłowych na placu Grunwaldzkim, w Bojkowie oraz na skwerze przy ul. Dzionkarzy w Sośnicy. Natomiast pierwsza gliwicka siłownia plenerowa z prawdziwego zdarzenia została zainstalowana w 2013 r. na osiedlu Paderewskiego. Od tamtej pory Miejski Zarząd Usług Komunalnych zrealizował już 24 tego typu inwestycje, dwanaście w ramach własnych zadań bieżących, a dwanaście kolejnych w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

– Siłownie plenerowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy korzystają z urządzeń nie tylko o każdej porze doby, ale też roku. Tworząc siłownie, staramy się tak dobierać urządzenia, by w jednym miejscu można było ćwiczyć różne partie ciała – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.
W ostatnim czasie nowe siłownie zewnętrzne zostały zainstalowane w parku Starokozielskim, w Żernikach przy ul. Warmińskiej, w ligocie Zabrskiej przy skwerze 700-lecia oraz w parku Szwajcaria.
Siłownie w Żernikach, Ligocie Zabrskiej i parku Szwajcaria zostały zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt budowy czterech nowych siłowni, wraz z całą infrastrukturą, to 509 tys. zł, z czego 200 tys. pochodziło z GBO. Wykraczając poza zakres prac przewidzianych w ramach budżetu obywatelskiego, MZUK zamontował dodatkowe elementy, m.in. stoły do szachów i chińczyka, ławki oraz stojaki na rowery.


MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
5 lat temu

Pl.grunwaldzki do reorganizacji i stworzenie nowej siłowni

Anonimowo
5 lat temu

Na oś. Millenium

Anonimowo
5 lat temu

To nie jest żadna siłownia. Niech ktoś pomyśli o zamontowaniu urządzeń z siłownikami. Takie stoją w Ustroniu Polanie. Klasa i funkcjonalność.

Anonimowo
5 lat temu

Na pl.Grunwaldzkim nie nadaje się sprzęt do ćwiczeń.Czy ktoś to tam wogóle sprawdza?Konserwuje?

szczera prawda
szczera prawda
5 lat temu

A na Ostropie jak zwykle nic.

Anonimowo
5 lat temu

Na szarej.

Anonimowo
5 lat temu

Czechowice

Anna
Anna
5 lat temu

Bardzo fajny pomysł z tym „siłowniami” ale przydałoby się jeszcze coś wiecej.

Antyfan
Antyfan
5 lat temu
Reply to  Anna

Tak, zatrudnić jeszcze do każdej siłowni trenera personalnego…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI