W gliwickich szkołach nie ma wakacji! Trwają remonty i przebudowy

W okresie wakacyjnym w szkołach zamiast uczniów można spotkać ekipy remontowe. Większość zadań prowadzona jest w lipcu i sierpniu, ze względu na bezpieczeństwo i wygodę uczęszczających tam dzieci. Prace budowlano-remontowe przeprowadzone zostaną w prawie 50 placówkach. Szacowany koszt tych letnich prac to ok. 16 mln zł.

Okres wakacyjny, kiedy w szkołach nie ma lekcji, to idealny moment do przeprowadzania większych remontów. Wśród zaplanowanych przedsięwzięć najwięcej – bo ponad połowa, dotyczy modernizacji instalacji elektrycznych czy wod. – kan. wraz z remontami sanitariatów, sal i pomieszczeń. Prace powinny zakończyć się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Jedna z większych zmian szykowana jest w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 przy ul. Asnyka 36. Znaczący lifting dotknie terenu wokół szkoły, na którym zmodernizowane zostaną obiekty sportowe (boisko, bieżnia, strefa rekreacyjno-wypoczynkowa).

Remont elewacji przewidziano w Szkole Podstawowej nr 28. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8, przy ul. Syriusza 30, remontowany jest obecnie dach, schody wejściowe do budynku i wykonywana jest pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Koszt wszystkich realizowanych prac przy tej szkole przekroczy 500 tys. zł.

W Ostropie, w SP nr 3, przebudowana zostanie przepompownia ścieków. Koszt tej inwestycji to 77 tys. zł. Dodatkowo prace prowadzone są w Łabędach. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Partyzantów 25 trwają prace związane z adaptacją pomieszczeń dla przedszkolaków, a w sąsiednim Centrum Sportowo – Kulturalnym „Łabędź” przy ul. Partyzantów, hala sportowa zostanie doposażona w klimatyzację, co pochłonie 260 tys. zł.

To jeszcze nie wszystko. W 5 szkołach przeprowadzone zostaną również zadania wybrane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki głosom mieszkańców zmodernizowane zostaną place zabaw przy Szkole Podstawowej nr 13 (Żerniki) i Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10 (PM-36; Szobiszowice). Na Sikorniku, w Szkole Podstawowej nr 41, powstanie strefa gier podwórkowych, gdzie na stałe na szkolnym dziedzińcu zagoszczą plansze do gier i zabaw edukacyjnych dla dzieci. W SP nr 8 zostanie zakończony remont szatni, a w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 na osiedlu Obrońców Pokoju wyremontowane zostanie zaplecze sportowe (m. in. szatnie, sanitariaty). W sumie na te zadania z miejskiego budżetu przeznaczone zostanie 400 tys. zł.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI