Dzięki gliwickiej pracowni, w której leczone są zawały serca, gliwiczanie i mieszkańcy Powiatu Gliwickiego otrzymują pomoc szybciej. NFZ chce to zmienić? Jeśli nie Szpital Miejski nr 4 nie otrzyma kontraktu na leczenie zawałów w Gliwicach, to gliwiczanie na pomoc będą znów czekali 45 minut dłużej niż inni mieszkańcy województwa.
Dane Narodowej Bazy Danych Zawałów Serca AMI-PL pokazują najdobitniej, że przed uruchomieniem Pracowni Kardiologii Inwazyjnej w Szpitalu Miejskim gliwiczanie z zawałem serca i mieszkańcy ościennych miejscowości byli leczeni inwazyjnie rzadziej, a ich śmiertelność była wyższa niż przeciętnie w województwie śląskim.
W 2016 roku aż 453 pacjentów z zawałem serca, wymagających natychmiastowego leczenia inwazyjnego, w stanach zagrożenia życia transportowano z gliwickiego szpitala do Zabrza, Kędzierzyna-Koźla, Rybnika i Katowic.
Mieszkańcy Gliwic i Powiatu uzyskiwali specjalistyczną pomoc średnio o 45 minut później niż pozostali mieszkańcy województwa śląskiego.
Chorzy byli narażeni na powikłania, często bezpośrednio zagrażające życiu, a także zwiększenie ryzyka wystąpienia pozawałowej niewydolności serca. Czy do powrotu do tego stanu dąży w Gliwicach NFZ?
2 lutego na gliwickim Rynku odbędzie się protest przeciwko polityce NFZ. Żądamy kontraktu na leczenie zawałów w Gliwicach. Zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców, bo każdego z nas może dopaść zawał. Pomoc powinna zostać udzielona na miejscu, w Gliwicach. Wówczas mamy większe szanse na przeżycie.
Więcej o sprawie dowiesz się tutaj
Dołącz do wydarzenia na Facebooku
To skandal czy jestesmy inna kasta ludzi.
w przypadku zawału trzeba jak najszybciej reagować , przede wszystkim też sie liczy pomoc od strony przechodniów 🙂
Dołącz do PROTESTU: https://www.facebook.com/events/239471716931877/
Wiedzą złodzieje że Gliwice to bogate miasto i radzi sobie lepiej od innych miast!
Pewnie chcą abyśmy sami sobie utrzymywali szpitale i nie tylko!!!
najpierw chirurgia dziecięca teraz kardiologia. Ciekawe ile trzeba będzie czekać żeby ktoś zrozumiał zeGliwice to nie wioska tylko miasto które potrzebuje szpitali z wszystkimi oddziałami, a w szczególności tymi co ratują ŹYCIE