r e k l a m a

spot_imgspot_img

Weekend z maską i inne ciekawe wydarzenia w Muzeum

Weekend z maską w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego odbędzie się 12-13 stycznia 2013 w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego w godz. 11.00- 14.00.

Karnawał czas zacząć, a ponieważ maska to nieodłączny atrybut zabaw, balów i korowodów, sobotę i niedzielę 12 i 13 stycznia odbędą się warsztaty w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego. Gipsowe odlewy masek, brokat, cekiny i mieniące się farby to składniki, które w połączeniu z naszą wyobraźnią mogą dać efekt równie spektakularny, jak karnawałowe fajerwerki.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

Spory z historią: Losy uczestników powstania styczniowego

12 stycznia 2013, Willa Caro, godz. 16.00

Od niewoli rosyjskiej i zsyłek na Syberię, przez służbę w armii austriackiej, aż po daleki Meksyk – o tym, gdzie trafili i co działo się z uczestnikami powstania po jego upadku opowie podczas pierwszego w nowym roku spotkania z cyklu Spory z historią dr Michał Baczkowski, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

ARTEfakty – Gliwice na ich drodze: Adalbert Kelm – pierwszy gliwicki radca budowlany
13 stycznia 2013, Willa Caro, godz. 16.00

W ramach Artefaktów zapraszamy na cykl wykładów „Gliwice na ich drodze”, w których splatać się będą dwa wątki – wielka architektura i nasze miasto. Od stycznia do czerwca poznamy Gliwice przez pryzmat twórczości światowej sławy architektów, których realizacje można tutaj odnaleźć. Zaproszeni prelegenci przywołają takie postaci jak Erich Mendesohn, Max Fleisher, Tadeusz Teodorowicz-Todorowski czy Kazimierz Wejchert. Treści zaprezentowane podczas wykładów złożą się na albumową publikację, która stanowić będzie dopełnienie projektu. Pomysłodawczynią, autorką koncepcji projektu i redaktorem publikacji jest pani dr inż. arch. Magdalena Żmudzińska- Nowak, adiunkt w Katedrze Historii i Teorii Architektury Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Inaugurujący cykl wykład, 13 stycznia, przybliży postać pierwszego radcy budowlanego Gliwic – Adalberta Kelma. Wygłosi go mgr inż. arch. Bogusław Małusecki, kierownik Oddziału Archiwum Państwowego w Gliwicach.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI