r e k l a m a


White rebel look: czy biała rozpinana bluza damska pasuje do stylu grunge? Odpowiadamy

Grunge to buntowniczy styl, w który wywodzi się z lat 80. ubiegłego wieku. Inspirowany takimi zespołami jak Nirvana, Alice in Chains czy Pearl Jam, kojarzy się głównie z ciemnymi kolorami oraz flanelowymi koszulami. Czy w takim razie pasuje do niego rozpinana biała bluza damska? Sprawdzamy!

Biała damska bluza rozpinana z kapturem – czy pasuje do grunge’owych stylizacji?

Grunge to styl, który można opisać mianem rockowej swobody. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że aby osiągnąć odpowiedni look, trzeba spędzić sporo czasu w sklepach, które oferują rockowe ubrania i dodatki. Nic bardziej mylnego! Aby wykreować grunge’ową stylizację, wystarczy mieć w swojej szafie kilka charakterystycznych elementów: flanelową koszulę, trampki i znoszone jeansy. Nie zaszkodzi również zaopatrzyć się w łańcuch, który można zahaczyć o szlufki spodni lub bransoletkę typu pieszczocha. 

Choć większość ubrań powinna być w ciemnych odcieniach, grunge bardzo lubi się z kolorami, z którymi estetycznie się dopełnia. Często można spotkać przedstawicieli tej subkultury w czerwonych, zielonych lub białych elementach odzieży. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomnianych elementów ubioru włożyć białą rozpinaną bluzę damską z kapturem. Najważniejsze jest, aby współgrała ona kolorystycznie z resztą stylizacji, a nie dominowała nad nią. Aby dodać kreacji więcej charakteru, można zdecydować się na model z nadrukiem lub naszywką.  

biała bluza damska
Damska biała rozpinana bluza z kapturem i naszywką, z pomocą której stworzysz prosty white rebel look

Grunge’owy look z damską białą bluzą bez kaptura

Wiesz już, że grunge nie kłóci się bielą. A jakie stylizacje wykreujesz z pomocą rozpinanej damskiej bluzy bez kaptura? Po pierwsze warto postawić na model w większym rozmiarze, najlepiej o kroju oversize. Ciekawe egzemplarze znajdziesz tutaj: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-damska_Bluzy-damskie_Bluzy-rozpinane_-Bluzy-rozpinane-biale-34169.html.

Interesującą stylizację stworzy połączenie ciemnych jeansowych boyfriendów z rozpinaną damską białą bluzą bez kaptura i trampkami. Aby dodać jej więcej rockowego pazura, możesz włożyć wełnianą czapkę typu baggy beanie oraz doczepić łańcuch do spodni. 

Grunge nie jest stylem zarezerwowanym wyłącznie dla młodzieży. Ze względu na wygodę noszenia oraz uniwersalność śmiało można sięgnąć po niego (lub do niego wrócić) w dorosłym wieku. Jak wykreować ciekawą stylizację? Nasz protip to połączenie z damskiej białej bluzy sportowej ze spranymi jeansami o luźniejszej nogawce i ciemnymi martensami. Ciekawą opcją będzie również zastąpienie jeansów długą ołówkową spódnicą.  

biała bluza damska
Beżowa rozpinana bluza damska z kapturem oraz naszywką, która zaakcentuje indywidualne podejście do stylu grunge

Zasady grunge’u są bardzo proste i pozwalają na to, aby śmiało sięgnąć po białe rozpinane bluzy damskie i z ich pomocą stworzyć swój unikalny white rebel look. Aby zbudować spójny obraz, pomyśl o dodaniu ciężkich, skórzanych akcesoriów oraz wyrazistych dodatków, które podkreślą charakter stroju. Nie bój się eksperymentować z różnymi fakturami i warstwami. Przykładowo biała bluza zyska nowy wymiar, jeśli zestawisz ją z ciemną, wełnianą kamizelką lub skórzaną kurtką. Dodaj do tego ciężkie buty i nieformalną torbę na ramię, aby podkreślić nonszalancki charakter stylizacji.

Śmiało wplataj białe elementy do swojego grunge’owego looku. Niech będą one symbolem twojego buntowniczego ducha i niezależności przekraczającej granice konwencji. Stwórz swoją własną, unikalną wersję grunge’u, która będzie odzwierciedleniem twojej osobowości i stylu życia.
Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI