r e k l a m a


Wiosna z Fryderykiem w Palmiarni

Rusza piąta edycja koncertów z cyklu „Wiosna z Fryderykiem”. Przez cztery marcowe niedziele melomani będą spotykać się w Palmiarni Miejskiej (ul. Fredry 6), aby słuchać dzieł m.in. Fryderyka Chopina.

– Okazuje się, że egzotyczna sceneria znakomicie sprzyja słuchaniu muzyki. Zachwyceni tym miejscem są również występujący tu artyści. W tym roku zapraszamy na cykl czterech recitali fortepianowych. Ich program został ułożony tak, by obok dzieł Fryderyka pojawiły się utwory kompozytorów pozostających w związku z twórczością naszego wirtuoza – zapowiada Jan Popis, jeden z najbardziej znanych w kraju znawców twórczości i popularyzator muzyki Chopina, który poprowadzi imprezy w Palmiarni.

9 marca koncert zatytułowany „W stronę Iberii” zagra Ukrainiec Denis Zhdanov. Absolwent Akademii Muzycznej w Kijowie w klasie prof. Borysa Fedorova i Akademii Pianistycznej Incontri col Maestro w Imoli w klasie prof. Leonida Margariusa, występował w wielu prestiżowych salach, jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Palau de la Musica w Barcelonie, Gasteig w Monachium, Salle Cortot w Paryżu. Jego występom towarzyszyły znakomite orkiestry, a wśród nich: hiszpańska Vallès Symphony Orchestra, Orkiestra Kameralna „Nova Amadeus”, Gruzińska Narodowa Orkiestra Symfoniczna, Ukraińska Orkiestra Radia i Telewizji. Występował także na festiwalach we Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Francji, Niemczech, Chinach i na Ukrainie. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Music Competition Maria Canals” w Barcelonie, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Artur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy, I nagrody i nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Roma 2009: Chopin Prize” w Rzymie. Nagrał płytę z utworami Fryderyka Chopina dla wytwórni Naxos. W Gliwicach zaprezentuje nokturny i mazurki polskiego kompozytora, a także utwory Joaquina Rodrigo, Izaaka Albeniza i Manuela de Falli. Początek koncertu – godz. 19.30. Bilety (w cenie 20 zł) są dostępne w kasie Palmiarni Miejskiej.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI