r e k l a m a


Wojsko będzie świętowało w Gliwicach

Każdego dnia stoją na straży naszego bezpieczeństwa, a w razie konieczności są gotowi z narażeniem życia bronić polskich granic. W piątek, 12 sierpnia, podziękujemy im za służbę podczas uroczystych obchodów Święta Wojska Polskiego w Gliwicach.

Choć w kalendarzu Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, upamiętniające zwycięską Bitwę Warszawską w 1920 roku, przypada 15 sierpnia, to jego obchody – podobnie jak w ubiegłym roku – odbędą się w Gliwicach trzy dni wcześniej – w piątek, 12 sierpnia.
Uroczystość rozpocznie msza święta w intencji żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego, która zostanie odprawiona o godz. 9.00 w Kościele Garnizonowym p. w. Św. Barbary w Gliwicach.

Po nabożeństwie (ok. godz. 10:10), uczestnicy obchodów przemaszerują ulicą Prymasa Stefana Wyszyńskiego na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się Apel Pamięci Oręża Polskiego. Uroczyste świętowanie zakończy salwa honorowa oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka.
W czasie trwania uroczystości, na trasie od Kościoła Garnizonowego p. w. Św. Barbary do Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.
UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI