r e k l a m a
spot_imgspot_img

Wybory do Rad Osiedlowych już wkrótce. Zgłoś się

Wybory do Rad Osiedlowych w tym roku odbędą się 20 listopada.

Mieszkańcy wybiorą swoich przedstawicieli w dzielnicach: Bojków, Brzezinka, Czechowice, Kopernika, Ligota Zabrska, Łabędy, Obrońców Pokoju, Ostropa, Politechnika, Sikornik, Sośnica, Stare Gliwice, Szobiszowice, Śródmieście, Trynek, Wilcze Gardło, Wojska Polskiego, Wójtowa Wieś, Zatorze, Żerniki oraz Żwirki i Wigury. W tych osiedlach, z wyjątkiem Sośnicy, wybranych zostanie 15 członków Rady, a w Sośnicy – 21.

W wyborach do Rad Osiedlowych czynne i bierne prawo wyborcze mają wszystkie pełnoletnie osoby (obywatele polscy oraz obywatele Unii Europejskiej) stale zamieszkujące na terenie danego osiedla.

Osoby zamieszkujące na terenie osiedla, a niezameldowane na pobyt stały muszą zgłosić zamiar wzięcia udziału
w wyborach poprzez wpisanie się do Stałego Rejestru Wyborców w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego (pokój 218 lub 221 na II piętrze), w godzinach pracy urzędu.

Warunkiem przeprowadzenia wyborów jest zgłoszenie kandydatów w liczbie co najmniej o 20 % większej od liczby mandatów, tj. co najmniej 18 do każdej (z wyjątkiem Sośnicy) z Rad Osiedlowych, a w Sośnicy – 26.

Kandydatów do Rady Osiedlowej zgłasza się Miejskiej Komisji Wyborczej (pokój 135 na I piętrze Urzędu Miejskiego) najpóźniej w 30-tym dniu przed dniem wyborów, tj. do 21 października 2011 r. włącznie, w godzinach pracy urzędu. Zgłoszenie musi mieć pisemne poparcie co najmniej 10 wyborców z terenu danego osiedla, a trzej pierwsi popierający są uprawnieni do zgłoszenia kandydata. Kandydat nie może sobie udzielić poparcia.

Formularze zgłoszenia kandydatów dostępne są na stanowisku INFORMACJI w Biurze Obsługi Interesantów na parterze Urzędu Miejskiego w godzinach pracy urzędu oraz na stronie internetowej www.gliwice.eu w zakładce Samorząd / Rady Osiedlowe / Wybory do Rad Osiedlowych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI