r e k l a m a


Wybudują trzy hale sportowe przy szkołach. Przetarg na pierwszą

spot_img
r e k l a m a

Taka nowoczesna hala sportowa powstanie przy popularnej „piątce”.

Prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku. To pierwsza z trzech zaplanowanych szkolnych inwestycji sportowych. Kolejne hale mają powstać przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych przy ul. Chorzowskiej oraz Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych i Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Kozielskiej.

Wygląda na to, że najszybciej na nowej sali zaczną ćwiczyć uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 przy ul. Górnych Wałów. Urząd Miasta właśnie ogłosił przetarg na wykonawcę inwestycji.

Hala o powierzchni 1674 m2 będzie wyposażona w arenę główną o zmniejszonych wymiarach, umożliwiającą prowadzenie zajęć szkolnych i zawodów w różnych dyscyplinach sportowych – oprócz piłki ręcznej.

Na widowni, na krzesełkach, zasiądzie 181 osób. Z głównym budynkiem hala połączona będzie za pomocą pochylni niwelującej różnicę wysokości pomiędzy tymi dwoma obiektami.

W następnej kolejności ogłoszone zostaną przetargi na hale przy ul. Chorzowskiej i Kozielskiej.

Wszystkie nowe obiekty służyć będą zarówno młodzieży szkolnej, jak i mieszkańców miasta. Koncepcje architektoniczne opracowało Biuro Architektoniczno-Inżynierskie PROEXBUD z Wrocławia.

Każda z trzech dwukondygnacyjnych sal ma być nie tylko halą sportową z zapleczem socjalno-sanitarnym, ale również obiektem umożliwiającym organizowanie imprez rozrywkowo- estradowych. Budynki zaprojektowano jako dwubryłowe o kształcie prostopadłościanów z płaskimi dachami (jeden wyższy, a drugi niższy).

Parametry obiektów mają być zbliżone do tych, jakimi dysponuje hala sportowa w Sośnicy, jednak ich standard będzie znacznie wyższy.

Na oferty przetargowe miasto czeka do 26 lipca. Prace budowlane powinny ruszyć jeszcze w tym roku. Cykl inwestycyjny zaplanowano na ok. 18 miesięcy. Orientacyjny koszt budowy trzech hal to ok. 18 mln zł.

(wiz. PROEXBUD)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kszyh0
kszyh0
12 lat temu

Nareszcie! Około półtora roku temu pisano o tych halach w Miejskim Serwisie Informacyjnym. Wtedy prace miały się zacząć w 2010 – 2011 roku, a zakończyć w 2012. Co z tego wyszło
– sami widzicie. Chyba na nowej hali już nie poćwicze jako gimnazjalista.

kamil
kamil
12 lat temu

jeea .. bedzie przy mojej szkole (zso1) .. super sprawa.. 😀 .. Pozdrawiam dyrekcje.. xD

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI