Wyremontują most w ciągu ul. Dworcowej

Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa mostu nad Kłodnicą w ciągu ul. Dworcowej. Posiadające trwałą wadę przęsło mostu zostanie wyburzone, a w jego miejsce powstanie nowe.

– Modernizacja obiektu, od strony kościoła św. Barbary, będzie polegała na wymianie przęsła mostu, przebudowie przyczółków i wzmocnieniu posadowienia. Rozebrane zostanie również jedno z przęseł obiektu, na którym znajduje się obecnie tzw. dziki parking – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. W II kwartale 2016 r. zostanie zawarta umowa z wykonawcą. Najprawdopodobniej nowym mostem będzie można przejechać w 2017 r.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Valdorf
Valdorf
6 lat temu

Zdm gliwice to chora instytucja, z dtś- ki cwaniaki za kierownicą tirów skracają sobie drogę zjeżdżając na dworcową i potem mikołowską bez zezwoleń i całymi konwojami niszcząc całą infrastrukturę drogową a cymbały kierujące prawdopodobnie ruchem siedzą za ekranami monitorów nie powiadamiając odpowiednich służb. Ta instytucja drogowa wymaga głębokiej reformy jak i wymiany personelu pracowników można powiedzieć prawie od podstaw. Moje jedyne pytanie, po co remonty, wydawanie publicznych pieniędzy jak i tak tranzyt tirów przebiegający za zezwoleniem zdmu przez miasto doprowadzi do stanu z przed remontu już po kilku latach. W NASZYM MIEŚCIE POWINIEN BYĆ CAŁKOWITY ZAKAZ PRZEJAZDU POJ, POW 12T… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI