Wyrzucił śmieci do rowu. Strażnicy miejscy znaleźli w nich jego dane osobowe

Gliwiccy strażnicy miejscy, kontrolujący nielegalne wysypiska śmieci, ujawnili nowo wyrzucone odpady komunalne przy ulicy Strzelców Bytomskich.

Dzięki sprawności funkcjonariuszy w toku przeprowadzonych czynności wyjaśniających, udało się dotrzeć do osoby, która przyznała się do zanieczyszczenia terenu. Sprawca za swój czyn został ukarany mandatem 500 zł. Ostatecznie odpady zostały usunięte.

Okazało się, że sprawca wyrzucił też dokumenty wskazujące na jego tożsamość.

Przypominamy, że: zgodnie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń – Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Ponadto przypominamy, iż na terenie naszego miasta przy ul. Rybnickiej funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbierania Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Miasta Gliwice.

Można tam dostarczyć: zużyte opony, baterie i akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także chemikalia, odpady zielone, budowlane, rozbiórkowe i wielkogabarytowe. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00 oraz w soboty od 7.00 do 13.00. Dla mieszkańców Gliwic odpady są przyjmowane bezpłatnie.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka K.
Agnieszka K.
4 lat temu

Istnieją też firmy, które bezpłatnie odbiorą elektrośmieci z domu. Umówią się telefonicznie na dogodną godzinę, przyjadą punktualnie i zabiorą zużyty sprzęt. Tydzień temu byli u mnie 🙂 Więc nie rozumiem po co wyrzucać śmieci gdzie popadnie :/

Gliwiczanka
Gliwiczanka
4 lat temu

Bardzo proszę, Szanownych Redaktorów o wypowiadanie się poprawną polszczyzną.

hanzlik
hanzlik
4 lat temu

powinni dane takiego szkodnika podać do publicznej wiadomości

Gliwiczanka z Gliwic :)
Gliwiczanka z Gliwic :)
4 lat temu

Właśnie, właśnie…. Proszę podać dane szkodnika do publicznej wiadomości!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI