r e k l a m a
spot_imgspot_img

Zagraniczni dziennikarze przyjadą oglądać Gliwice

Dziennikarze z najważniejszych europejskich mediów gospodarczych odwiedzą Gliwice.

Przyjadą na zaproszenie prezydenta Zygmunta Frankiewicza i zapoznają się z potencjałem inwestycyjnym miasta. Przedstawiciele mediów z Niemiec, Francji, Belgii, Austrii oraz Wielkiej Brytanii, reprezentujący takie tytuły, jak “Property Week”, “Deutsche Welle”, “Automotive Logistics”, “Wiener Zeitung”, “Property Finance Europe” przyjadą do Gliwic 10 września w ramach Gliwice International Business Press Tour.

– Przyjazd dziennikarzy do Gliwic to element naszej strategii promocyjnej, który poprzedza i stanowi uzupełnienie udziału miasta w międzynarodowych targach inwestycyjnych Expo Real w Monachium – wyjaśnia Katarzyna Kobierska, naczelnik Biura Rozwoju Miasta.

Głównym punktem wizyty dziennikarzy będzie zwiedzanie gliwickiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz spotkanie z firmami tam działającymi, m.in. z General Motors, Śląskim Centrum Logistyki i Aiut. Ponadto goście zapoznają się z prezentacjami dotyczącymi możliwości inwestycji, gospodarki oraz rynku nieruchomości, wezmą też udział w jednym z paneli dyskusyjnych podczas konferencji World Technopolis Association. W planach są również rozmowy z gliwickimi firmami z branży nowych technologii (m.in. i3D oraz Flytronic) i zwiedzanie placu budowy centrum handlowego Europa Centralna.

– Zamierzamy tę wizytę wykorzystać bardzo efektywnie, tak aby nasi goście wyjechali bogaci w wiedzę dotyczącą zalet i potencjału naszego miasta, a przede wszystkim z przekonaniem, że tę wiedzę warto upowszechniać – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Źródło: Bluevine

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zg
zg
11 lat temu

w koncu. choc lepiej malymi kroczkami i dlugofalowo. ps. ile taksowka z pyrzowic kosztuje? ;P

pyrzowice
pyrzowice
11 lat temu

no właśnie kiedy autobus pkm a gliwic na lotnisko?

Johny
Johny
11 lat temu

Poważne to chyba są „The Economist” i „Financial Times”, ale co ja tam wiem.

Mańka
Mańka
11 lat temu
Reply to  Johny

Financial Times właśnie przyjechało mój drogi spostrzegawczy internauto.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI