r e k l a m a

spot_imgspot_img

Zatrzymano policjantów z gliwickiej drogówki. Mieli brać łapówki

29 sierpnia 2018 r. na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji Wydziału w Katowicach zatrzymali trzech funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Zatrzymania mają związek z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym, przedmiotem którego są czyny polegające na przyjmowaniu przez funkcjonariuszy gliwickiej Komendy Miejskiej Policji, korzyści majątkowych w postaci pieniędzy, za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa.

Jak ustalono, korzyści majątkowe — w różnych kwotach — przyjmowane były przez kilku funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach w zamian za zaniechanie podjęcia jakichkolwiek czynności służbowych w związku z ujawnieniem popełnienia przez kierujących pojazdami wykroczeń drogowych. Ustalono także, że funkcjonariusze w kilku przypadkach informowali zatrzymanych o innej niż faktycznie obowiązująca ( najczęściej niższej) dopuszczalnej na danym odcinku prędkości, za co zatrzymanym groziła sankcja w postaci zatrzymania prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Zdarzenia te miały miejsce w rejonie węzła drogowego Sośnica przy Centrum Handlowym Europa Centralna w 2018 r.

Zatrzymanym funkcjonariuszom — Patrykowi Ś., Marcinowi Sz. i Rafałowi P. przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 228 § 3 k.k.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zwraca z prośbą do osób mających istotne informacje w tej sprawie o zgłaszanie się do Prokuratury. Jednocześnie informuję, że zgodnie z treścią art. 229 § 6 k.k. „nie podlega karze sprawca przestępstwa, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.”

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adolf
Adolf
5 lat temu

takich ludzi brakuje. Szacunek dla panów z drogówki. Pozdrawiam

Pawel
Pawel
5 lat temu
Reply to  Adolf

Szkoda ze takich debili jak Ty jest az nadto

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI