r e k l a m a


Złota rączka pomoże seniorom z Gliwic. Usługa powraca

Po przerwie powraca usługa złotej rączki dla seniorów.

Od 2 października znów będzie można korzystać z usług złotej rączki. Miasto wznawia bezpłatną usługę drobnych napraw, z której mogą korzystać osoby po 60. roku życia.

Cieknący kran, zatkany odpływ, nieszczelna rura, pęknięta uszczelka, przepalona żarówka –w usunięciu tych i podobnych usterek pomoże bezpłatnie fachowiec, w ramach projektu „Złota rączka dla seniora”. Z usługi mogą korzystać seniorzy z Gliwic, którzy ukończyli 60 lat, w pierwszej kolejności osoby samotne, chore, które nie potrafią poradzić sobie z domowymi naprawami i nie mogą liczyć na wsparcie bliskich osób. Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego – by dać szansę na skorzystanie z pomocy jak największej liczbie osób – zgłaszający usterkę senior może skorzystać z usługi raz w roku.

Bezpłatna pomoc w nagłej potrzebie
Usługa będzie wykonywana nieodpłatnie a koszt zakupu materiałów użytych do usunięcia usterki, do kwoty 30 zł, pokryje Miasto. Jeśli koszt materiałów przekroczy tę kwotę, różnicę pokryje senior. Pracownik wykonujący usługę posiada identyfikator z logo firmy POG-Tech.

Usterki można zgłaszać telefonicznie w firmie POG-Tech – tel.: 32/270-55-00, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00.

Projekt został uruchomiony przez Miasto w 2021 r. i od razu spotkał się z pozytywnym przyjęciem – w dotychczasowych dwóch edycjach fachowiec wzywany był niemal 540 razy.

Przykładowe rodzaje usług, które wykona „Złota rączka”:
– wymiana/naprawa kranów w kuchni i łazience,
– udrażnianie zatkanych odpływów,
– naprawa nieszczelnych rur,
– naprawa spłuczki,
– montaż/wymiana deski sedesowej,
– podłączenie pralki/zmywarki,
– wymiana żarówki,
– naprawa/wymiana gniazdka elektrycznego,
– montaż żyrandola,
– regulacja/uszczelnienie drzwi i okien,
– naprawa klamek/zamków w drzwiach i oknach,
– przymocowanie luster, obrazów, karniszy, uchwytów, półek,
– naprawa listew przypodłogowych,
– inne drobne czynności naprawcze i montażowe.

Projekt „Złota rączka dla seniora” nie obejmuje remontów (malowania ścian, kafelkowania), prac budowlanych ani składania mebli.
UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ważna
Ważna
9 miesięcy temu

Idą wybory to i zyczenia się spełniają

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI