r e k l a m a


Znani politycy z Gliwic

Z Gliwic pochodzi wiele znanych osób. Wśród nich są m.in. sportowcy, aktorzy czy politycy. Dzisiaj przyjrzymy się tym ostatnim.

W 2019 roku odbyły się wybory do parlamentu. Obecnie w Sejmie zasiadają: Marta Golbik (KO), Krystyna Szumilas (KO), Tomasz Głogowski (KO), Tomasz Olichwer (KO), Wanda Nowicka (Lewica), Bożena Borys-Szopa (PiS), Wojciech Szarama (PiS), Barbara Dziuk (PiS) i Jarosław Gonciarz (PiS). Nie wszyscy jednak pochodzą z Gliwic. Na liście brakuje też mieszkającego w naszym mieście Borysa Budki, który startował z Katowic.

Bez wątpienia to właśnie Borys Budka, szef Platformy Obywatelskiej, jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym politykiem z Gliwic. Od kilku lat codziennie gości w mediach ogólnopolskich. Nic dziwnego, skoro szefuje największej partii opozycyjnej.

Gliwiczanie zapytani o polityka z Gliwic zapewne często wymieniliby Zygmunta Frankiewicza, który przez 26 lat był prezydentem miasta. Obecnie zasiada w Senacie. Nie jest jednak aktywny w mediach społecznościowych, a w prasie gości bardzo rzadko. Można powiedzieć, że od rezygnacji z fotela włodarza Gliwic słuch o nim zaginął.

Spośród obecnych posłów, w Gliwicach mieszkają: Marta Golbik z KO i Jarosław Gonciarz z PiS. Są oni jednak „szeregowymi” posłami, więc nie pojawiają się w nagłówkach gazet.

Gdy mowa o politykach pochodzących z Gliwic, nie sposób nie wspomnieć o Jerzym Buzku. To człowiek, który piastował wiele ważnych stanowisk. Był m.in. premierem, europosłem, a nawet przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Dodajmy, że również nieżyjący już Zbigniew Religa startował z okręgu gliwickiego do Sejmu. Pełnił m.in. funkcję ministra zdrowia.

Wojewodą śląskim jest obecnie gliwiczanin Jarosław Wieczorek (PiS), który wcześniej był radnym Rady Miasta Gliwice.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antyzłodziej
Antyzłodziej
3 lat temu

złodzieje i cwaniaczki! nie politycy!

krzysztof
krzysztof
3 lat temu

ten cytat to wszystko wyjaśnia i to dobitnie ,,Dzisiaj przyjrzymy się tym ostatnim……,,i tu każdy sobie dopisz co chce.

Janka
Janka
6 miesięcy temu

Znowu ten paskudny stożek

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI