r e k l a m a
spot_imgspot_img

Zobacz, co przygotowało gliwickie muzeum

Muzeum w Gliwicach jeszcze na styczeń przygotowało wiele interesujących wydarzeń.

Warto się zapoznać z tą informacją. Po pierwsze, 20 stycznia w Willi Caro o godzinie 17.00 odbędzie się uroczysta prezentacja „Historii miasta Gliwice”. Po bez mała dwu latach przygotowań do rąk czytelników trafia legendarna pozycja – „Historia miasta Gliwice” autorstwa Benno Nietschego.

Do dziś pozostaje ona jedynym autorskim zarysem dziejów miasta nad Kłodnicą, stanowiąc centralny punkt odniesienia lokalnej historiografii. 20 stycznia w Willi Caro nowa edycja dzieła Nietschego, wydana staraniem Muzeum w Gliwicach w języku polskim, zostanie uroczyście zaprezentowana szerokiej publiczności.

Książka do nabycia od 21 stycznia w Willi Caro, ul Dolnych Wałów 8a, 4-100 Gliwice
Księgarni – Antykwariacie SOWA, ul. Wieczorka 22, 44-100 Gliwice
Księgarni i salonie muzycznym Traffic-club, ul. Lipowa 1, 44-100 Gliwice
Centrum Informacji – Kino Bajka, ul. Dolnych Wałów 3, 44-100 Gliwice

ARTEfakty: Ulotny świat drzeworytu

21 stycznia (sobota) 2012, Willa Caro, godz. 16.00

Obrazy ze świata Yoshiwary – słynnej dzielnicy uciech w Tokyo, gdzie domy publiczne sąsiadowały z herbaciarniami i teatrami kabuki – zagoszczą w Willi Caro podczas kolejnego wykładu z cyklu Artefakty. O japońskich drzeworytach ukiyo-e z epoki Edo, ukazujących samurajów, kobiety i aktorów, 21 stycznia o godzinie 16.00 opowie Katarzyna Paczuska z Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Maska w karnawale – warsztaty

22 stycznia (niedziela) 2012, Willa Caro, godz. 12.00-14.00

W trakcie niedzielnych warsztatów, 22 stycznia w Willi Caro, będziemy tworzyć maski – w oparciu o gipsowe odlewy, z pomocą farb, brokatu i lśniących dżetów. Tym razem nie posłużą jednak temu, by się za nimi chować, ale by wydobyć to, co w nas najpiękniejsze.

Niezwykły tydzień z archeologią

23-27 stycznia – bezpłatne lekcje z archeologią w Zamku Piastowskim
27 stycznia (piątek), Willa Caro, godz. 17.00
Wykład Moniki Michnik połączony z prezentacją książki „Archeologia gliwickiego Rynku”
28 stycznia (sobota), Zamek Piastowski, 12.00-14.00
Historia Żółtej Ciżemki i skórzanego mieszka – warsztaty dla dzieci
29 stycznia (sobota), Zamek Piastowski, 12.00-14.00
U Wojtusia w popielniku iskiereczka mruga – o kaflach i piecach w zamkowej komnacie i średniowiecznej kamienicy – warsztaty dla dzieci.

Bezpłatne lekcje z archeologią dla grup szkolnych od 23 do 27 stycznia, w piątek, 27 stycznia, późnym popołudniem wykład w sali konferencyjnej Willi Caro poświęcony prezentacji wyników badań na gliwickiej Starówce, w weekend warsztaty dla najmłodszych – Historia Żółtej Ciżemki i skórzanego mieszka – oraz O kaflach i piecach w zamkowej komnacie i średniowiecznej kamienicy. A wszystko przygotowane przez archeologów z Zamku Piastowskiego z okazji wydania przez Muzeum w Gliwicach „Archeologii gliwickiego Rynku”.

Wstęp wolny – ze względu na ograniczoną ilość miejsc w przypadku warsztatów weekendowych oraz lekcji z archeologią prosimy o zapisy pod numerem telefonu (32) 335 44 03.
Organizator: Muzeum w Gliwicach

Dieter Schenk o kaźni polskich profesorów we Lwowie

24 stycznia (wtorek) 2012, Willa Caro, godz. 17.00

Dieter Schenk, uznany historyk, autor publikacji poświęconych zbrodniom nazistowskim na terenie okupowanej Polski w swojej książce „Noc morderców” przywołuje tragiczne wydarzenie sprzed 70 lat. O kaźni lwowskich profesorów, holokauście w Galicji Wschodniej i swojej książce opowie 24 stycznia o godzinie 17 .00 w sali konferencyjnej Willi Caro.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI