Zobacz niezwykłą wystawę Piasta Gliwice

18 czerwca 2015 r. Piast Gliwice będzie obchodził 70. urodziny.

Z tej okazji Muzeum w Gliwicach wspólnie z klubem sportowym Piast zorganizowało okolicznościową wystawę poświęconą historii najstarszego i najbardziej popularnego klubu w naszym mieście.

Na wieży Zamku Piastowskiego będzie można zobaczyć unikalne, nigdy jeszcze nie prezentowane pamiątki i eksponaty, które na wystawę przekazali sportowcy Piasta. Znajdą się tam m.in. rower na którym ścigał się Zbigniew Krzeszowiec, trzykrotny zwycięzca etapów wyścigu pokoju; oszczep, którym Ewa Gryziecka biła rekord świata; oryginalna kula, którą rzucali pierwsi lekkoatleci Piasta; bramkarski strój hokeisty na trawie z lat sześćdziesiątych XX wieku; rakiety tenisowe wielokrotnej mistrzyni Polski – Danuty Wieczorek-Szwaj; maska w której grał Kamil Wilczek – król strzelców i najlepszy piłkarz sezonu 2014/15 polskiej ekstraklasy. Na wystawie można zobaczyć też film przedstawiający historię klubu.

Na wernisażu m.in. obecni będę m.in. Egon Franke – mistrz olimpijski z Tokio, Ewa Gryziecka-Kwiecińska – rekordzistka świata w rzucie oszczepem, Ryszard Karczak – twórca gliwickiego hokeja na trawie oraz władze GKS Piast. Początek wernisażu – czwartek 18 czerwca, godz. 14.00.

Wystawa w Zamku Piastowskim (ul. Pod Murami 2) dla publiczności będzie dostępna od piątku – 19 czerwca 2015 r. WSTĘP WOLNY.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gliwiczanka
gliwiczanka
7 lat temu

ciekawa jestem czy ktoś pamięta piłkarzy Piasta z lat kiedy grali tam Kwietniowski ,Gil,Lubański i inni??

Klinga
Klinga
7 lat temu

„gliwiczanka” Ja pamiętam- i również „atomowego” Gerlicha!
Szczególna estymą darzę GKS „Piast” sekcja szermiercza w której latach świetności miałem przyjemność trenować jako młodzik i brać udział w spontanicznym powitaniu przez gliwiczan mistrza olimpijskiego roku 1964- Egona Franke!!To był wyjątkowy jak na te czasy przemarsz mieszkańców z Egonem na Ich ramionach bez zezwolenia władz -od dworca PKP do klubu Hutnik.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI