Zostawiła psa na słońcu. Uratowali go policjanci

Wysokie temperatury mogą być zagrożeniem dla zwierząt pozostawianych w samochodach czy kojcach.

W ostatni weekend, przy temperaturze ok. 32 stopni Celsjusza, na terenie jednej z posesji w Sośnicy zauważono psa w kojcu. Zwierzę miało objawy odwodnienia. Powiadomiono organizację zajmującą się opieką nad zwierzętami oraz policję.

13 czerwca około godziny 13.00 policjanci z „piątki” zatrzymali 54-letnią właścicielkę psa, która pozostawiła zwierzę w źle zabezpieczonym kojcu, bez wody i pożywienia, w temperaturze przekraczającej 32 stopnie C. Zachowanie kobiety zostało zakwalifikowane jako znęcanie się nad zwierzęciem i narażenie go na cierpienie. Za przestępstwo tego rodzaju kara może wynosić nawet 2 lata więzienia. Zabicie lub znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem jest obecnie karane karą pozbawienia wolności nawet na 3 lata.

Według nowej regulacji prawnej, zabronione jest trzymanie zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała albo cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
elka_43
elka_43
7 lat temu

a ja widziałam że to strażacy go uratowali, a policjanci im kibicowali

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI