r e k l a m a
spot_imgspot_img

Zrób zdjęcie i wygraj nagrody

Lubisz fotografować? Nieważne czy jesteś profesjonalistą czy amatorem. Zrób zdjęcie i wygraj atrakcyjne nagrody.

Tematem prac konkursowych mają być obiekty architektury modernistycznej, zarówno te powstałe w okresie międzywojennym, jak i po II wojnie światowej. Województwo śląskie jest regionem wyróżniającym się pod względem liczby obiektów modernistycznych o dużej wartości artystycznej oraz znaczeniu dla historii architektury w Polsce. Obiekty stworzone przez działających przed i po wojnie architektów uznawane są za wybitne dzieła architektury i urbanistyki.

Pośród nich można wymienić takie nazwiska jak: Karol Schayer, Tadeusz Michejda, Stanisław Tabeński, Karl Schabik, Dominikus Böhm, Mieczysław Król, Jurand Jarecki, Henryk Buszko i Aleksander Franta. Budynki przez nich zaprojektowane zmieniały wygląd Katowic, Tychów, Gliwic, Zabrza i wielu innych miast.

Konkurs „Podróż ku nowoczesności” skierowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, a w szczególności miłośników architektury modernistycznej. Jego celem jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego naszego województwa.

Prace można nadsyłać do 10 maja br. Spośród nadesłanych prac zostaną wybrane trzy, które zostaną uhonorowane nagrodami rzeczowymi. Ogłoszenie wyników nastąpi 24 maja 2013 roku na stronie internetowej Organizatora oraz na profilu Facebook. Konkursowi towarzyszyć będzie wystawa, której otwarcie odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2013 roku podczas konferencji „Podróż ku nowoczesności” organizowanej przez Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego, Wyższą Szkołę Techniczną oraz Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI