Zwiedzanie Rud z Forum. Oprowadzają autorzy przewodnika „Rudy zaczarowane”

Trzygodzinny spacer u boku autorów przewodnika turystycznego „Rudy zaczarowane. Praktyczny przewodnik na weekend (i nie tylko)” czeka na osoby, które zjawią się w punkcie informacyjnym z paragonem na kwotę 30 zł zrealizowanym na terenie Centrum Handlowego FORUM od 21 listopada do 2 grudnia. Dziennikarze, Aleksandra Klich i jej mąż Robert Siewiorek, zapowiadają, że 4 grudnia odkryją przed zwiedzającymi takie historie, jakich na temat Rud jeszcze nie znacie. Zapisujcie się szybko, bo liczba miejsc jest ograniczona.

„Śladami tajemnic Rud. Wycieczka po zaczarowanym miejscu” – tak autorzy przewodnika nazwali spotkanie, które odbędzie się 4 grudnia. Zwiedzanie Rud rozpocznie się o 10:00 i potrwa do 13:00. Około 30 stu osób, które zapiszą się na nie wcześniej, będą musiały do Rud dojechać same. Dziennikarze Aleksandra Klich i Robert Siewiorek będą czekać przed wejściem do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach. Tutaj też rozpocznie się wycieczka.

Rudy to wioska, która słynie z historii i pięknej przyrody. Gliwiczanie i mieszkańcy okolicznych gmin znają to miejsce i doceniają je. Teraz mogą udać się do Rud w podróż niezwykłą, bowiem w towarzystwie osób, które wiele lat zajmowały się odkrywaniem tajemnic nagromadzonych wokół tej miejscowości. Miesiąc temu na spotkaniu autorskim z Aleksandrą Klich w naszym centrum można było usłyszeć arcyciekawe historie, czasem mrożące krew w żyłach. Sama nie mogę się doczekać tego wydarzenia – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Bardzo się cieszę, że będziemy mogli Państwu pokazać miejsce, które kochamy. Dla mnie szczególnie ważna jest możliwość obcowania tutaj z przyrodą. Opowiem Państwu między innymi o tym, na czym polegają kąpiele leśne i jak się do nich zabrać, żeby przyniosły jak najlepsze efekty – mówi Aleksandra Klich, współautorka „Rud zaczarowanych”.

Rudy to miejsce osobne, Śląsk magiczny – lecz inny od tego, który utrwalił się w zbiorowej wyobraźni. Historii tego miejsca nie tworzyły kopalnie i przemysł, lecz wspólnota, której początek dała praca i pomysłowość cystersów. To oni wraz ze śląskimi książętami i chłopami zbudowali tu zalążek przedprzemysłowej cywilizacji i sprawili, że z biegiem lat Rudy stały się ważnym ośrodkiem kultury i duchowości. A wszystko to jest zanurzone w przepięknych lasach i parkach, które powodują, że ludzie trafiający tu na chwilę pozostawali już na zawsze. To wydarzyło się w historii z wieloma mieszkańcami Rud i taka też jest nasza historia – zapewnia Robert Siewiorek, współautor przewodnika.

Małżeństwo dziennikarzy mieszka w Rudach od 5 lat. Aleksandra, redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” przeprowadziła się z Rybnika, jej mąż Robert pochodzi z Małopolski. Jednak to Rudy nazywają swoim domem. Mówią, że to miejsce, które zawsze na nich czekało.

Pierwsze osoby, które od 21 listopada (po okazaniu paragonu) będą zapisywać się na wycieczkę w punkcie informacyjnym na poziomie 0, otrzymają również w prezencie przewodnik „Rudy zaczarowane”. Weźcie go ze sobą na wycieczkę do Rud, bo to okazja na zdobycie autografów autorów książki. Spieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy do odwiedzenia RUD wraz z CH FORUM!
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI