Będą wyły syreny alarmowe. Kiedy?

We wtorek, 22 listopada, zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności – informuje Centrum Ratownictwa Gliwice.

Podczas tego typu treningu testowane jest funkcjonowanie systemu syren alarmowych w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych działań. 22 listopada, pomiędzy godziną 9.00 a 13.00, dyżurny Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Gliwic może włączyć syreny po otrzymaniu polecenia uruchomienia sygnału z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Podczas testu przez trzy minuty emitowany będzie dźwięk ciągły informujący o odwołaniu alarmu

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
John.
John.
14 dni temu

Bawcie się tak dalej, a gdy będzie jakieś zagrożenie i rzeczywiście zawyją syreny ludzie uznają to za kolejny test i zignorują.

Frank
Frank
11 dni temu
Reply to  John.

„ludzie uznają to za kolejny test i zignorują”. === Żeby wiedzieć czy urządzenie działa trzeba je włączyć, nieprawdaż? Inna rzecz, że te sygnły i tak są ignorowane, bo mało kto wie, co który oznacza. Co nie znaczy, że należy zaniechać ich stosowania.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI