r e k l a m a
spot_imgspot_img

Zygmunt Frankiewicz złożył pozew

W przedwyborczej gorączce padło wiele mocnych słów.

Jednak te, które wypowiedziano na spotkaniu Zbigniewa Wygody z mieszkańcami bardzo mocno dotknęły Zygmunta Frankiewicza. Konkretnie chodzi o to, że były dyrektor ówczesnego MZUiM-u, Tadeusz Dubarek, zasugerował, że w mieście nie ma inwestycji, z której Zygmunt Frankiewicz nie czerpałby korzyści osobistych. Dubarek jako przykład podał, że gdy rzekomo Frankiewicz dowiedział się którędy będzie „biegła” autostrada A1, kupił grunty za cenę 30 groszy/m.kw., a następnie sprzedał po 100 złotych/m.kw.

Po wypowiedzi Dubarka głos zabrał Zbigniew Wygoda, wówczas kandydat na prezydenta Gliwic.

Wygoda powiedział: „Są to oczywiście poważne oskarżenia, pod którymi ja, niestety, w pewnym sensie też się podpisuję”.

Obecny prezydent twierdzi, że słowa byłego dyrektora MZUiM to całkowite kłamstwo.

Zgodnie z zapowiedzią sprzed drugiej tury wyborów, 21 grudnia Zygmunt Frankiewicz złożył w sądzie pozew „w sprawie kłamliwych pomówień, które padły na przedwyborczym spotkaniu Zbigniewa Wygody”.

Oto oświadczenie Z. Frankiewicza:

(…)
Mam nadzieję, że proces przebiegnie sprawnie i sprawcę dosięgnie sprawiedliwa kara.

Oprócz przeprosin i sprostowania domagam się zapłaty 20 tys. zł na rzecz Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Carbo. Nasi młodzi, niezwykle utalentowani bokserzy zbierają środki na wyjazd na igrzyska olimpijskie (samorząd nie może pokryć tych kosztów) przyda im się więc każda pomoc.

Funkcjonując jako osoba publiczna przez ostatnie lata zdążyłem się już przyzwyczaić do tego, że poziom debaty w naszym kraju i mieście staje się coraz niższy. Nie reaguję i nie wzruszają mnie już obraźliwie i chamskie wypowiedzi na forach internetowych. Jednego jednak nie będę tolerował – kłamstwa i pomówień podważających moją uczciwość. Do sprawowania mojej funkcji potrzebne jest zaufanie mieszkańców. Pamiętam o tym na co dzień i staram się go nie zawieść. Dlatego każde oszczerstwo spotka się ze zdecydowaną reakcją.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
max
max
13 lat temu

uważam że dobrze sie stalo. niech prawda wyjdzie na jaw

TKM
TKM
13 lat temu

Dubarka wymieniono raz a Wygode trzy .To przeciw komu jest ten pozew .Widze ze juz teraz ZF jedzie po Wygodzie choc do wyborow jeszcze cztery lata.Macie uklady z waszym pryncypalem ale jakos skanu pozwu nie widac nigdzie a wielu czeka na niego.

Baśka
Baśka
13 lat temu
Reply to  TKM

Do TKM. Skoro Pani Drzewiecka pisze, to znaczy że to jest prawda. Jak mówi Dubarek to może byc wszystko. Poczekasz, zobaczysz, ale jak będzie rozprawa, to proszę przeproś Panią Drzewiecką za podważanie jej rzetelności dziennikarskiej.

kleber
kleber
11 lat temu

Prawda w tych ukałdach nigdy nie wyjdzie na jaw. Taka „demokracja” sprawia, że niektórzy pozostają dożywotnio niezatapialni podobnie jak szeryf Nowak.

kostek
kostek
11 lat temu

Dziwnym jest fakt, że nikt nie zastanawia się nad sensem istnienia Straży Miejskiej w Gliwicach. Blokady kół i mandat dla babci dorabiającej na sprzedaży paru główek czosnku ze swojego ogródka,- to główne zadania tych „ohaterów gliwickich ulic”. „Praca” tylko do 22.00.Za te pieniądze można z pożytkiem doinwestować Policję i skończyć z tym „inkubatorem pozorów”.To ukryte bezrobocie. Niektóre miasta zlikwidowały ten firmowy bezsens a co w Gliwicach?

tak
tak
10 lat temu

a niech se wygra kto chce, niech bedzie prezydentem kto chce, co za roznica:)))

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Polska to dziwny kraj , za złe bieże każdemu co mówi prawdę, miliardy utopionych bezsensownie pieniędzy które trafiają nie tam i nie do tych co powinny. Buduje się stwory, a nie tanie mieszania, remontuje dobre ulice gdzie inni w centrum nie mają zwykłaj drogi, tworzy się muzeum wodociągów ,a woda kosztuje jakby była złota i nie rozumię dlaczego kasę zbiera spólka z o.o, sprzedaje się tereny przyległe do innego budynku ludziom z innej ulicy, tworzy się ośrodki pomocy alkoholikom chociaż wiadomo że nie ma przymusu leczenia bo alkoholik musi wyrazić na to zgodę, płaci się z opieki ludziom, wydaje produkty… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI