r e k l a m a
spot_imgspot_img

W Gliwicach są 52 organizacje, którym możesz przekazać 1% podatku

W Gliwicach są 52 organizacje pożytku publicznego (OPP), które działają na rzecz miasta i mieszkańców. CH FORUM prezentuje je wszystkie na wystawie i zachęca do ofiarowania im 1% podatków.

We wtorek 15 marca o godz. 15:00 wraz z partnerem akcji, Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodkiem Działań Społecznych (dawniej GCOP), organizuje także bezpłatne konsultacje, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o przekazaniu 1%.

Prezentowane organizacje skupiają się na różnego typu działalności, m.in.: kulturalnej, sportowej, ekologicznej czy społecznej. Każda z nich realizuje swoje działania statutowe, które są odpowiedzią na potrzeby społeczności. Wybierając daną OPP dokładamy cegiełkę w budowanie kalendarza ciekawych wydarzeń lokalnych, pomoc niepełnosprawnym, weteranom, organizacjom odpowiedzialnym za popularne festiwale czy podmiotom oferującym sportową aktywność dla mieszkańców.

15 marca (wtorek) na scenie głównej (parter) w CH FORUM od godz. 15:00 będzie można poznać
lokalne organizacje i wziąć udział w animacjach zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. Dyżurować będą pracownicy Urzędu Skarbowego w Gliwicach, którzy doradzą, jak rozliczyć PIT z korzyścią dla miejscowych organizacji.

Istotę kampanii wyjaśnia Marta Kryś, dyrektor Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych:
– Obecnie nasze deklaracje PIT są generowane automatycznie. Wielu podatników nie wykonuje
w związku z tym żadnych działań. Warto jednak zastanowić się nad tym, do kogo trafia nasz 1%. Bywa, że są to ogólnopolskie organizacje o większej sile przebicia, kiedyś zaznaczone automatycznie w jakimś bezpłatnym programie do rozliczania PIT. Naszą wspólną kampanią chcemy budować świadomość, że warto wziąć sprawy w swoje ręce i zadecydować, gdzie trafi nasz 1 %. Przy okazji prezentujemy bogactwo lokalnych OPP oraz szerokie spektrum ich działań pomocowych.

Listę gliwickich organizacji pożytku publicznego można znaleźć na stronie www.gods.gliwice.pl
w zakładce Kampania 1% oraz na www.gov.podatki.pl
Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI