Basen Mewa szuka prywatnego zarządcy

Mewa – kryta pływalnia z niecką 25-metrową oraz basenem rekreacyjnym, zjeżdżalnią, zapleczem, salą sportową i kompleksem odnowy biologicznej – zostanie przekazana w zarząd prywatnej firmie.

Miasto chce, aby obiekt przy ul. Mewy 36 na osiedlu Sikornik był wykorzystywany jak najbardziej optymalnie. Prywatna firma zarządza już pływalnią „Neptun” w Sośnicy. Miasto wydzierżawiło także nowo wybudowane hale widowiskowo-sportowe przy ul. Kozielskiej, Górnych Wałów i Chorzowskiej. – Rezultatem tych działań ma być optymalne wykorzystanie miejskich obiektów. Mamy nadzieję, że „Mewa” kierowana przez komercyjny podmiot, będzie funkcjonowała efektywniej – mówi Paweł Staszel, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Ogłoszono już postępowanie na wyłonienie koncesjonariusza „Mewy”. Będzie on odpowiadał za bieżące utrzymanie i organizację pracy pływalni. Miasto będzie mu płacić stałą opłatę roczną za świadczone usługi na rzecz mieszkańców. Wybrany podmiot będzie równocześnie zarządcą obiektu. Umowy – koncesyjna i równolegle dzierżawy – zostaną zawarte na 3 lata. Koncesjonariusz musi spełniać określone wymagania dotyczące m.in. minimalnych godzin otwarcia obiektu, pierwszeństwa dostępu dla szkół i przedszkoli we wskazanych porach czy realizacji miejskiego programu „Rodzina 3+”. Na „Mewie” będzie obowiązywał także cennik uchwalony przez gliwicką Radę Miejską. Zarządca pokryje koszty związane z eksploatacją i utrzymaniem wyposażenia pływalni, będzie też zobowiązany do zapewnia bezpieczeństwa osobom korzystającym z obiektu i do zatrudnienia dotychczasowych pracowników.

Wniosek o zawarcie umowy koncesji mogą składać podmioty, których sytuacja ekonomiczna i finansowa pozwoli na prawidłowe wykonanie zadania. Powinny posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w kwocie min. 500 tys. zł oraz nie zalegać z opłacaniem podatków i składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, a także doświadczenie w zarządzaniu obiektami sportowo-rekreacyjnymi. Szczegółowe informacje znajdują się w ogłoszeniu, które wraz z załącznikami jest dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach (zakładka „Inne przetargi”). Termin składania wniosków upłynie 6 maja 2014 r. o godz. 10.00.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI