r e k l a m a


Pościg i strzelanina na autostradzie. Potrącony policjant

Policjanci z komisariatu autostradowego zostali wezwani na interwencję na autostradę A4. Kierowca volkswagena na niemieckich numerach rejestracyjnych nie chciał zapłacić za przejazd autostradą.

Po trwającym kilkadziesiąt minut pościgu, policjanci ze Śląska i Małopolski zatrzymali kierowcę volkswagena, który potrącił policjanta. Mężczyzna po drodze sforsował bariery w trzech punktach poboru opłat na autostradzie A4 oraz uszkodził radiowóz i inny samochód. Ustalamy, co było motywem tak desperackiej ucieczki przed policjantami 42-letniego obywatela Niemiec.

Około 10.30 policjanci z komisariatu autostradowego w Gliwicach zostali wezwani do punktu poboru opłat w Żernicy. Kierowca volkswagena nie chciał tam zapłacić za przejazd. Na widok mundurowych ruszył, potrącając jednego z nich i pokonując bramki, zaczął uciekać autostradą w kierunku Krakowa. Policjanci użyli broni służbowej, oddając kilka strzałów. W mysłowickich Brzęczkowicach uszkodził bariery wjazdowe na A4. W podkrakowskich Balicach sforsował kolejne szlabany i blokadę, zjeżdżając na drogę wojewódzką nr 94. W miejscowości Wielka Wieś potrącił próbującego go zatrzymać policjanta – tego samego, który interweniował już pod Gliwicami. Mundurowy z obrażeniami nogi trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uciekinier został zatrzymany w Bolesławiu przez małopolskich i śląskich mundurowych. Podczas zatrzymania kierujący volkswagenem uszkodził radiowóz i jeden z przejeżdżających obok samochodów. Zatrzymany, to 42-letni obywatel Niemiec.

Okazuje się, że kierowca nie mówi po polsku. Ma 42 lata. Był trzeźwy. Na razie nie wiadomo dlaczego uciekał. Samochód nie był kradziony. – Obecnie wyjaśniamy motywy postępowania zatrzymanego, a prokurator zdecyduje niebawem o zarzutach, jakie usłyszy – mówią policjanci.

Film z zatrzymania na stronie tvn24.pl

auto-niemiec2

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pala
Pala
10 lat temu

Ciekawe Czy Umi Płacic 😀

Pala
Pala
10 lat temu

w PLN-ACH Oczywiscie 😀

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI