r e k l a m a

spot_imgspot_img

20-lecie wizyty Papieża Jana Pawła II w Gliwicach

W czerwcu mija 20 lat od wizyty Jana Pawła II w Gliwicach.

Z tej okazji przygotowano 20 wydarzeń upamiętniających.

 

Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17

Spotkanie autorskie z Pawłem Zuchniewiczem (plakat)

7 czerwca 2019 r., godz. 18.00 

Rozpoczynając cykl wydarzeń, składających się na obchody 20. rocznicy wizyty Ojca Świętego w Gliwicach, zapraszamy do Biblioteki Centralnej na spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem, dziennikarzem, autorem książek, dźwiękowych reportaży i słuchowisk poświęconych Papieżowi Janowi Pawłowi II, który opublikował beletryzowane biografie Papieża: „Lolek, Wujek Karol, Biskup Wojtyła, Habemus Papam”,  „Papież z Polski. Nasz Święty” oraz „Pamiętnik Papieskiego Anioła”.

Wstęp wolny, zapraszamy.

pastedGraphic.png

start: Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17

Papież i gliwiczanie – gra miejska 

15 czerwca 2019 r., godz. 11.00

Podczas trwającego niemal trzydzieści lat pontyfikatu Jan Paweł II dał się poznać jako niestrudzony pielgrzym, znakomity mówca, świadek wiary i – po prostu – ciepły, życzliwy człowiek. W pamięci wielu pozostały słowa Papieża wypowiedziane do młodzieży na Westerplatte czy do całego narodu – na placu Zwycięstwa w Warszawie. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza do wzięcia udziału w grze miejskiej, która będzie nie tylko dobrą zabawą z odrobiną rywalizacji, ale i okazją, aby przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia Papieża-Polaka. Gra rozpocznie się 15 czerwca o godz. 11:00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17, a zakończy w Centrum Edukacyjne im. Jana Pawła II, gdzie najlepsze drużyny otrzymają nagrody. Do udziału zapraszamy drużyny liczące od 2 do 5 osób (co najmniej jeden uczestnik musi być pełnoletni). Szczegółowej informacje o grze są dostępne na stronie www.biblioteka.gliwice.pl. Gra jest częścią obchodów upamiętniających 20. rocznicę wizyty Ojca Świętego w Gliwicach. 

pastedGraphic.png

Akcja „Łańcuch dobrych serc” (plakat)

Kontynuując misję Ojca Świętego, szczególnie mocno zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do akcji szerzenia dobra, której ideą jest życzliwe działanie na rzecz innych prowadzące do stworzenia symbolicznego „łańcucha serc”. 15 czerwca łańcuch ten zostanie zaprezentowany na dwóch miejskich skwerach: Doncaster oraz Dessau, przenośnie obrazując nasze dobre uczynki, a tym samym zachęcając do wspólnego przeżywania dobrego czasu. W tych samych miejscach od 7 czerwca pojawią się tabliczki okolicznościowe przedstawiające znane myśli i wypowiedzi Ojca Świętego.

pastedGraphic.png

Sala wystawowa MBP, Filia nr 1, pl. Inwalidów Wojennych 3

Wystawa filatelistyczna – 20. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Gliwicach  (plakat)

wernisaż: 17 czerwca 2019 r., godz. 17.00

wystawa czynna od 3 czerwca do 31 lipca 2019 r.

17 czerwca 2019 r. minie 20 lat od pamiętnej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Gliwicach. Mimo upływu czasu zapewne wielu z nas doskonale pamięta ten dzień. Z tej okazji Gliwicki Klub Kolekcjonerów, Oddział Gliwicki Polskiego Związku Filatelistów i Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach przygotowali wystawę filatelistyczno-kolekcjonerską pt. „20. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Gliwicach”, przypominającą to doniosłe wydarzenie. Wystawa została objęta patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza oraz Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. Na wystawie zaprezentowane zostaną zbiory tematyczne filatelistów z Rudy Śląskiej i Gliwic. Zbiór pt. „Podróże Jana Pawła II na znaczkach pocztowych świata” prezentuje znaczki pocztowe, bloki i arkusiki emitowane przez poczty krajów, które odwiedzał Jan Paweł II. Gliwiccy filateliści i kolekcjonerzy prezentują dokumentację filatelistyczną pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1999 r., zbiór znaczków pocztowych „Jan Paweł II” wyemitowanych przez Pocztę Polską oraz wydawnictwa filatelistyczne Gliwickiego Klubu Kolekcjonerów pt. „Śladami Jana Pawła II w dniu kanonizacji” i „Ziemia gliwicka św. Janowi Pawłowi II”. Dodatkowo wystawa uzupełniona będzie medalami, numizmatami oraz innymi walorami kolekcjonerskimi.

Z okazji wystawy zostały wydane medale okolicznościowe, karnet wystawy, znaczek personalizowany oraz kartka okolicznościowa i datownik pocztowy. 

Ekspozycję będzie można oglądać w sali wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (pl. Inwalidów Wojennych 3) w dniach od 3 czerwca do 31 lipca br. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 17 czerwca br. o godz. 17.00. Wstęp wolny, zapraszamy.

pastedGraphic.png

Kino AMOK scena Bajka

Koncert poetycko-refleksyjny „Ucisz serce” (plakat)

15 czerwca 2019 r., godz. 19.00

O godzinie 19:00 w Kinie Amok rozpocznie się koncert poetycko-refleksyjny „Ucisz serce”. Jest to wyjątkowe słuchowisko zróżnicowane muzycznie, które zgrabnie łączy style odległych epok, muzykę klasyczną, filmową i estradową. Otula słuchacza subtelnym klimatem, ujmująca melodią i wirtuozerią wykonania. Refleksyjna twórczość i wypowiedzi św. Jana Pawła II wskazują na wartości najważniejsze, są afirmacją życia w całej jego złożoności, trudzie, bolesnych doświadczeniach, ale także pięknie natury i ludzkich uczuć. Odwołują się do wartości ponadczasowych, uniwersalnych, które nadają życiu sakralny wymiar i jednocześnie głęboki sens. Podczas koncertu wystąpią znani i lubiani Artyści: Barbara Bursztynowicz, Agnieszka Bielanik-Witomska, Ireneusz Miczka, Jarosław Spałek, Klaudiusz Jania.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI