r e k l a m a
spot_imgspot_img

20 maja wyłączą sygnał analogowej telewizji naziemnej

Za kilka dni w naszym mieście telewizję naziemną będzie można odbierać przez specjalną przystawkę dokupioną do starego telewizora.

Aby odbierać sygnał ze starej anteny na dachu nie będą potrzebowali żadnych dodatkowych urządzeń ludzie, którzy mają nowszy telewizor, posiadający funkcję odbioru DVB-T MPEG4. Czego mogą spodziewać się abonenci kablówek? Multimedia Polska, ogólnopolski operator kablowy, którego usługi dostępne są w Gliwicach, informuje swoich klientów, że nie muszą obawiać się wyłączenia sygnału analogowego. W ofercie telewizji kablowych nic się nie zmieni.

Wprowadzenie naziemnej telewizji cyfrowej zrodziło wiele wątpliwości, zwłaszcza wśród abonentów kablówek. Start naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) to koniec nadawania telewizji naziemnej w systemie analogowym. W Gliwicach stanie się to 20 maja 2013 roku.

Czy więc po tym terminie także posiadacze telewizji kablowej utracą możliwość odbierania kanałów analogowych? Odpowiedź brzmi NIE.

Abonenci kablówek, np. Multimedia Polska będą mogli korzystać z usługi analogowej telewizji kablowej także po 20 maja 2013 r., bez obawy o utratę sygnału.

Kolejna kwestia to oferta programowa naziemnej telewizji cyfrowej. W telewizji naziemnej będzie można obejrzeć kilka nowych kanałów. Czy znajdą się one również w ofercie kablówek, w tym Multimedia Polska? TAK, abonenci mogą oglądać te i wiele innych, także cyfrowych programów. Co najważniejsze, możliwość kształtowania wspomnianej oferty przez telewizje kablowe jest praktycznie nieograniczona, czego nie można powiedzieć o DVB-T. Abonenci kablówek mają dostęp do dużo szerszej oferty kanałów cyfrowych, w tym HD, a także do usług dodanych, jak wideo na żądanie (VoD), czy funkcje interaktywne np. zakupy na ekranie telewizora.

I ostatnia kwestia – finansowa. Wprowadzenie naziemnej telewizji cyfrowej to dla potencjalnego odbiorcy spory wydatek. Zakup nowego telewizora lub dekodera z MPEG-4, anteny odbiorczej i wzmacniacza wiąże się z uszczupleniem domowego budżetu o od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Żadne ze wskazanych kosztów nie dotyczą natomiast abonentów telewizji kablowych, którzy bez zmian będą korzystać z posiadanego sprzętu.

Podsumowując: abonenci kablówki, np. Multimedia Polska, nie muszą nic zmieniać, aby dalej korzystać z telewizji analogowej. Ponadto mogą skorzystać z oferty telewizji cyfrowej, w której znajdą więcej kanałów, pakiety tematyczne oraz usługi dodane, jak wideo na żądanie, których nie oferuje DVB-T.

Promocja

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marx
Marx
10 lat temu

brakuje dopisku „artykuł sponsorowany przez Multimedia Polska”.

Inwestycja w dobrą antenę, kable i dekoder to wydatek rzędu 200zł, a jesteś uniezależniony od widzimisię kablówki, od ich awarii czy jakości sygnału (standardowo w mieszkaniu bloku montowane jest tylko jedno gniazdko).

Cinammon
Cinammon
10 lat temu

Marx a wolisz być uzależniony od awarii naziemnej telewizji, która w końcu nadawana jest radiowo? Nie ma lepszej technologii przesyłu sygnału niż kabel, nawet dziecko wie, że kablówki są lepsze nawet niż pltformy cyfrowe. Wiem, bo do mnie żaden kabel nie dochodzi i mam satelitę, wystarczy że przyjdzie chmura albo deszcz i po oglądaniu telewizji.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI