3000 kierowców „dmuchnęło”. Ilu nie powinno prowadzić?

Policjanci sprawdzili 2923 kierujących. Ilu z nic nie powinno usiąść za kierownicą? Działania własne gliwickiej drogówki pod hasłem „Trzeźwość” prowadzono w niedzielę do południa.

Od godziny 3.30, 14 policjantów wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej rozjechało się po różnych miejscach Gliwic i powiatu. Ustawiono posterunki na wielu drogach i kontrolowano stan psychofizyczny kierujących.
„Głównym celem tego typu działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie kierujących będących pod wpływem alkoholu. Wartością dodaną jest prewencja – kierowcy mają świadomość, że w każdej chwili mogą być skontrolowani, właśnie pod kątem trzeźwości” – informuje policja.

Mundurowi, w ramach akcji, sprawdzili stan trzeźwości 2923 osób. Niestety, zatrzymano 4 sprawców przestępstwa, czyli tych, w których organizmach krążył alkohol w stężeniu ponad 0,5 promila. Ujawniono też 6 sprawców wykroczeń – u nich z kolei stężenia alkoholu wahały się od 0,2 do 0,5 promila. Przy okazji kontroli zatrzymano jedną osobę poszukiwaną.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI