r e k l a m a
spot_imgspot_img

33 rodziny mają swoje nowe mieszkania

Przy ulicy Targowej powstał kolejny dom mieszkalny.

Przypomnijmy, że w marcu oddano sąsiedni budynek z 16 mieszkaniami. Są to lokale komunalne. Inwestycję na zlecenie miasta zrealizował Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budynek jest trzyklatkowy. W każdej klatce znajduje się 11 mieszkań, większość z nich ma dwa pokoje. Lokale są wykończone w takim stopniu, że wystarczy wnieść meble i można mieszkać. Budowa trwała 12 miesięcy, a kosztowała blisko 6 mln zł. Przy budynku znajduje się 40 miejsc parkingowych. Mieszkania na parterze są przystosowane do osób niepełnosprawnych.

Klucze do mieszkań wręczył prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. W lokalach zamieszkają rodziny, których domy zostały wyburzone pod DTŚ lub zostaną wkrótce wyburzone ze względu na zły stan techniczny.

To jednak nie koniec podobnych inwestycji. Przy skrzyżowaniu ulic Staromiejskiej i Rzeczyckiej w Łabędach powstanie budynek z 18 mieszkaniami, a obiekt sąsiedni zostanie wyremontowany i zamieszka tam 14 rodzin. Budowa może ruszyć jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

A jest w Gliwicach pewna grupka osób które twierdzą że Frankiewicz mieszkań nie buduje. Ja popieram ZF i dlatego nie idę na referendum i nie nabijam im frekwencji niezawodolonym. Skoro twierdzą że tylu ich jest to niech pokażą to. Zadowoleni zostają w domach!

...
...
11 lat temu

Dobre info . Mieszkanie to jest moim zdaniem najwiekszy problem w Gliwicach . Mam znajomych po studiach , ktorzy zaraz beda mieli po 30 lat i wciaz mieszkaja z rodzicami , bo pomimo ,ze pracuja , to nie stac ich na kupno mieszkania ,a nawet TBS. Nie chca nic za darmo , chca normalnie placic czynsz ,ale mieszkan komunalnych jest za malo .

Anfa
Anfa
11 lat temu

Ja bym chciała się dowiedzieć, dlaczego nowe mieszkania komunalne dostają osoby, które nie pracują lub są emerytami lub rencistami. Aby dostać mieszkanie komunalne dochód na osobę nie może przekraczać 750 zł. Zarabiając najniższą krajową na osobę wychodzi więcej. Jest to przykre, że słyszy się że nie można dostać bo zarabia się kilka zł więcej a odpowiedz jest taka „no w tym wypadku stać pana/panią na wynajem lub na kupno” Kiedyś były mieszkania spółdzielcze. A teraz albo jesteś bogaty z domu, albo bierz kredyt na 30 lat bierzesz 200 tys spłacasz 340 jesteś pan. PANIE PREZYDENCIE CHĘTNIE PRZYJMĘ MIESZKANIE KOMUNALNE NAWET… Czytaj więcej »

observer
observer
11 lat temu
Reply to  Anfa

Do remontu…Najlepiej byłoby się zapisać do kolejki ale od kilku lat nowych wniosków nie przyjmują. Ja czekam w kolejce po mieszkanie do remontu już od 1998 roku i być może będzie szansa w przyszłym roku…Kilkanaście lat – masakra! W Niemczech składasz wniosek w Urzędzie Miasta i w ciągu 3 miesięcy otrzymujesz kilka lokalizacji do wyboru. ZAWSZE dostajesz mieszkanie już wyremontowane. Inny świat. A jeśli studiujesz albo zarabiasz niezbyt dobrze to możesz liczyć na to, że dofinansują Tobie nawet połowę opłat związanych z mieszkaniem.

Pan
Pan
11 lat temu
Reply to  observer

Wydaje mi sie, ze chyba juz przywyklismy do tego polskiego dziadostwa, ktore funduja nam urzednicy i ich zwierzchnicy

A
A
11 lat temu

SZKODA TYLKO ZE SAM CZYNSZ WYNOSI 800ZL

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI