r e k l a m a


3,5 kg narkotyków zakopane w ziemi

W ubiegłym tygodniu policjanci operacyjni z Wydziału Kryminalnego gliwickiej komendy zabezpieczyli ponad 3,5 kg substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz tak zwanego „kryształu”, które były bardzo dobrze zakopane w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze.

Funkcjonariusze operacyjni Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w celu zweryfikowania posiadanej wiedzy, udali się na tereny zielone mieszczące się na osiedlu Zaborze w Zabrzu. Następnie do działań zaangażowany został przewodnik psa służbowego wraz z czworonogiem do wykrywania zapachów narkotyków. Mundurowi skrupulatnie sprawdzając praktycznie metr, po metrze ujawni na obserwowanym terenie starannie zakopane narkotyki.

„Sprawa odnalezionych substancji jest rozwojowa, lecz zgromadzony materiał dowodowy z pewnością pozwoli Prokuratorowi przedstawić zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających przyszłym osobom zatrzymanym w tej sprawie. Warto przypomnieć, iż za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat” – informuje policja.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI