4 oferty na prowadzenie galerii MpiK

W ciągu miesiąca dowiemy się, kto poprowadzi galerię miejską MpiK przy gliwickim Rynku.

Przypomnijmy, że niedawno miasto ogłosiło konkurs, w którym można było zgłaszać swoje pomysły na to, jak galeria ma wyglądać. Katarzyna Łosicka, naczelnik wydziału kultury i promocji w Urzędzie Miejskim mówi w rozmowie z infogliwice.pl, że gliwickie organizacje pozarządowe często narzekały na brak miejsca, w którym mogłyby organizować swoje przedsięwzięcia. Właśnie dlatego ogłoszono ten konkurs. W lokalu przy gliwickim rynku od czterech lat działa Galeria Miejska MpiK i działać będzie nadal. Jednak do tej pory prowadzona była przez urzędników. Teraz przyszła pora, aby oddać sprawę w ręce gliwickiego środowiska kulturalnego.

Lokal ma powierzchnię ponad 300 m2, więc miejsca na pewno nie zabraknie. Oprócz sali wystawienniczo-koncertowej z podwyższoną sceną znajdują się tam: zaplecze kuchenne, szatnia i sanitariaty.

Swoje propozycje na prowadzenie w tym miejscu działalności można było składać do 30 stycznia. Oceną nadesłanych projektów zajmie się komisja konkursowa powołana przez prezydenta Gliwic, Zygmunta Frankiewicza.

Zobacz też: Miasto szuka pomysłu na Galerię MpiK

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI