r e k l a m a


400 nowych miejsc pracy na strefie w Gliwicach

Firma Johnson Matthey Poland tworzy około 400 miejsc pracy. Nowa fabryka katalizatorów zajmuje powierzchnię około 23 tys. m2 i jest największym tego typu przedsięwzięciem w regionie. Wartość inwestycji to blisko 450 milionów złotych.

Nowa hala produkcyjna w gliwickim zakładzie złożona jest z dwóch rozbudowanych i wysoce zautomatyzowanych linii umożliwiających produkcję pełnej gamy najbardziej zaawansowanych katalizatorów samochodowych. Produkty Johnson Matthey trafią do licznych modeli samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych oraz maszyn budowalnych. Obecnie 1/3 samochodów na świecie jest wyposażona w katalizator wyprodukowany przez Johnson Matthey.

– Pracę w naszej fabryce poprzedzają intensywne szkolenia, które prowadzone są w Polsce oraz zagranicznych zakładach produkcyjnych Grupy – mówi Ludmiła Kulawik, Dyrektor ds. Personalnych. – Nasi pracownicy poznają przebieg złożonego procesu produkcyjnego, jak również zaawansowane metody weryfikacji wymagań jakościowych, które stawiają przed nami klienci – dodaje.

Rozpoczęcie pełnej produkcji planowane jest na kwiecień tego roku. Johnson Matthey na całym świecie zatrudnia ponad 14 000 osób.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI