r e k l a m a
spot_imgspot_img

5 kobiet miało plan na kradzież. Jaki? „Sprytny”

5 kobiet przyjechało do Gliwic i uznały, że płacić za zakupy nie muszą. Pomysł był prosty, wejść do marketu, rozproszyć się, odwrócić uwagę i pozwolić wspólniczkom wyjść ze sklepu z pełnymi koszykami w sposób niezauważony, bez płacenia. Przedsięwzięcie nie powiodło się, a wszystko przez kryminalnych z Sośnicy.

Grupa „przedsiębiorczych” młodych kobiet została w ciągu kilkunastu godzin rozpracowana i zatrzymana.

Łącznie pięć kobiet trafiło do policyjnego aresztu. To mieszkanki Czerwionki – Leszczyn w wieku od 18 do 39 lat.

Policjanci z V Komisariatu otrzymali zgłoszenie o kradzieży, która miała miejsce w środę. Ekspedientki powiadomił czujny klient. Od tego momentu rozpoczęto intensywne czynności dochodzeniowo- śledcze, których efektem było wytypowanie wszystkich uczestniczek „akcji promocyjnej”.

Jak ustalono, kobiety przyjechały do Gliwic samochodem, a zaparkowały go w takim miejscu, aby w razie odkrycia przestępstwa nie skojarzyć wozu ze złodziejkami. To wyszło już w trakcie dochodzenia. Policjanci zatrzymywali podejrzane po kolei, w większości w mieszkaniach w Czerwionce.

W traktacie czynności odzyskano skradzione mienie. Między innymi wymagało to kontroli lombardów, gdzie natrafiono na zastawione tam drobne sprzęty AGD. Łącznia suma odzyskanego mienia to prawie 4000 złotych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI