r e k l a m a


550 metrów kwadratowych studenckiej zabawy. Spirala się kręci

Przez 51 lat Spirala działała w budynku przy ul. Marcina Strzody.

Spirala to jeden z najstarszych klubów studenckich nie tylko w Gliwicach, ale i w Polsce. To kultowe już miejsce studenckiej rozrywki mogło pochwalić się tytułem Najlepszego Klubu Studenckiego w kraju. W 2009 roku ze względu na złe warunki techniczne budynek zamknięto. Zniknęła również Spirala. Na szczęście tylko na dwa lata.

 

Klub powrócił w zupełnie nowym kształcie. Teraz mieści się w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” przy ulicy Pszczyńskiej. W swojej działalności Spirala chce nawiązywać do kulturalnych imprez, które mają już swoją tradycję, ale planowane są również całkiem nowe, elektryzujące wydarzenia.

W porównaniu ze starym klubem powierzchnia zwiększyła się blisko pięciokrotnie i ma około 550 m2. Lokal podzielony jest na 4 części: bar, hol, viproom oraz parkiet. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w pufy oraz loże. W sumie dysponuje 300 miejscami siedzącymi. Surowe ceglane ściany w połączeniu z lustrami i skórzanymi sofami w kolorze czerwonymi niebieskim nadają klubowym wnętrzom nowoczesny charakter. Tym co łączy starą i nową Spiralę jest ekipa Djów. Muzykę przygotowują DJ Cherry i DJ Look oraz DJ Fenix i DJ Ice.

Pieczę nad Spiralą sprawuje Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej. Więcej informacji o imprezach można znaleźć na stronie www.spirala.gliwice.pl.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
12 lat temu

Do której godziny można się bawić?

Lolek
Lolek
12 lat temu

Doszły mnie słuchy, że w nowej spirali są „zwyczaje” kończenia imprezy o 24 po czym następuje przeganianie ludzi do dawnej krypty. Mam nadzieję, że ktoś to jednak zdementuje..? Inaczej dla mnie jest to niezła porażka; klub studencki do północy:/ Pytam gdyż jestem absolwentem gliwickiej polibudy, fanem starej Spirali mieszkającym teraz poza Gliwicami, odwiedzającym okazyjnie stare śmieci. Podczas takich odwiedzin chętnie zobaczyłbym jak to teraz wygląda, jednak gdyby te informacje się potwierdziły, odpuszczę sobie…

studenciak
studenciak
12 lat temu

To fakt – największym minusem spirali jest ta godzina 24! :/ porażka

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
12 lat temu

… jaka SPIRALA, jaka SPIRALa … ta była na Strzody, i niech tak pozostanie. Całe pokolenia się tam wychowały i usznujmy to … Na Pszczyńskeij jest MROWISKO i niech tak będzie, ale nie SPIRALA. SPIRALA umarła, podobnie jak STG (Studencki Teatr Gliwice)i szereg innych. To pewnie jakaś prawidłowość i pewnie uzasadniona. Zachowajmy jednakże szacunek dla tego co odeszło i już nie powróci nigdy. Nie trzeba, a nawet nie wolno podpinać się pod historię … trzeba ja tworzyć na nowo z nowymi wartościami … Amen

Anonimowo
11 lat temu

w klubie studenckim w mrowisku znajduje się; SALA BANKIETOWA, SALA TEATRALNA,SALA KONFERECYJNA, KLUB DYSKOTEKOWA, VIPRUM, SARA CHUROWA.

:D
:D
11 lat temu

OTWÓRZCIE INCOGNITO!!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI