spot_img


70 drzew zniknie z gliwickich ulic

W najbliższym czasie z ulic: Warszawskiej, Poniatowskiego, Okrężnej, Okrzei, Żeromskiego i Witkiewicza. W sumie ok. 70 drzew.

Pojedyncze drzewa, stwarzające zagrożenie ze względu na zły stan fitosanitarny usunięte zostaną także z ulic: Sienkiewicza, Wybrzeże Wojska Polskiego, Toszeckiej, Staromiejskiej, Kozielskiej i Łabędzkiej.
„Każda decyzja o usunięciu drzewa poprzedzona jest m.in. wnikliwą oceną Certyfikowanego Inspektora Drzew lub specjalisty ds. zieleni zatrudnionego w Zarządzie Dróg Miejskich. Następnie potwierdzona przez niezależną komisję złożoną z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego lub ościennych urzędów w przypadku ich wyznaczenia. Finalnie procedurę wieńczy wydanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzewa. Dodać należy, że projekt jej uzgadniany jest przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (RDOŚ)” – informuje Zarząd Dróg Miejskich.
W zamian nasadzonych zostanie blisko 140 sztuk, takich gatunków jak: klon jawor, klon Freemana, lipa drobnolistna. Jednak warto zaznaczyć, że będą to niewielkie sadzonki, które przez wiele lat będą osiągały rozmiary ściętych okazów.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jano
jano
2 miesięcy temu

Nasadzenie 140 szt patyczków które niestety nie podlewane w większości uschną .Proszę popatrzyć na nasadzenie np ul zabrska ( inwestycja ubiegłoroczna )

Tomasz
Tomasz
2 miesięcy temu
Reply to  jano

Tu akurat nie masz racji, bo jak sam widzę to gdzie jak gdzie, ale w Gliwicach widać przeważnie rano jadąc do pracy jak podlewają drzewka i krzewy, a w sezonie także kwiaty. Natomiast inną sprawą jest np. przy Zabrskiej, że wszyscy wyprowadzają psy, które sikając na takie drzewka, czy krzewy schną. Inaczej jest z dala od centrum, gdzie takie nasadzenia rosną i to dosyć szybko.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI