DTŚ-ką pojedziemy już w 2015 roku

W siedzibie firmy DTŚ SA w Katowicach otwarto oferty w przetargu na budowę drugiego odcinka (G2) Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach.

Do rywalizacji stanęło 9 firm. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła EUROVIA SA, która chce zbudować ten odcinek trasy za nieco ponad 700 mln zł. Dla porównania najdroższa z proponowanych ofert była o ponad 226 mln zł wyższa. Roboty miałyby zakończyć się do 15 grudnia 2014 roku. W tej chwili rozpocznie się szczegółowa analiza ofert, która zakończy się podpisaniem umowy. Powinno to nastąpić do końca października.

Przypomnijmy, że w lipcu została podpisana umowa na budowę pierwszego gliwickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej. Drogę buduje firma Skanska. Pierwszy blisko 3-kilometowy odcinek od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej powstanie w ciągu 25 miesięcy.

Budowa drugiego gliwickiego fragmentu średnicówki o długość blisko 6 km – od ul. Kujawskiej do ul. Portowej i Drogi Krajowej nr 88 – ma rozpocząć się także w tym roku. Dziś już wiadomo, że kolejny fragment DTŚ w Gliwicach wybuduje firma EUROVIA SA.

Cała średnicówka w Gliwicach ma być gotowa na początku 2015 roku.

Średnicówka o planowanej długości 31,5 km połączy centra sześciu miast, przebiegając od Katowic do Gliwic. Obecnie kierowcy mogą korzystać z ponad 20 km trasy i dojechać z Katowic – przez Rudę Śląską, Świętochłowice, Chorzów – do zabrzańskiego węzła z ul. De Gaulle’a.

Zobacz też: Tak będzie wyglądała DTŚ w Gliwicach (TV)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
9 lat temu

Dopóki głównym kryterium przy przetargach będzie cena, dopóty będzie dochodziło do przekrętów.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI