spot_img

Jest trzeci zastępca prezydent Gliwic. Doświadczona urzędniczka

„Na mojego trzeciego zastępcę powołałam dziś Marzenę Szubę” – poinformowała Katarzyna Kuczyńska – Budka.

Szuba jest menedżerem sektora publicznego i rozwoju miejskiego z ponad 25-letnim doświadczeniem, fachowcem w zakresie planowania i zarządzania strategicznego, realizacji projektów inwestycyjnych oraz pozyskiwania i wdrażania funduszy europejskich. Specjalizuje się też w transformacji, rewitalizacji miast oraz polityce mieszkaniowej. Co ważne, jest Gliwiczanką, dobrze zna miasto i jego potrzeby.

Marzena Szuba ma bardzo dobre przygotowanie do nowej roli. Była wiceprezydentem Katowic i w stolicy województwa uczestniczyła w realizacji kluczowych projektów transformacyjnych, w tym w rozwoju Strefy Kultury, wdrażaniu programów rewitalizacji i rozwoju społeczności lokalnych, odpowiadała za rozwój polityki społecznej. Z Urzędem Miasta Katowice związana była przez kilkanaście lat, wcześniej pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Przez dłuższy czas pełniła też funkcję wiceprezesa Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a ostatnio przewodniczyła radzie nadzorczej ZBM I TBS w Gliwicach.

IMG
Od lewej: Małgorzata Kern – skarbniczka miasta, Łukasz Gorczyński – zastępca prezydent, Agnieszka Dylewska zastępczyni prezydent, Katarzyna Kuczyńska – Budka – prezydentka Gliwic, Marzena Szuba – zastępczyni prezydent

W Gliwicach odpowiadać będzie za zadania z zakresu mieszkalnictwa, architektury i budownictwa, geodezji, gospodarki nieruchomościami, planowania przestrzennego. Będzie także nadzorować miejskie spółki.

Marzena Szuba ukończyła Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Pszerzała swoje kwalifikacje m.in. w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, Szkole Głównej Handlowej i Studium Prawa Europejskiego w Warszawie oraz Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
reklamaspot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI