r e k l a m a


Mieszkania komunalne będą bardziej dostępne (TV)

W kolejnym programie „Prezydencki czwartek” rozmawiamy z zastępcą prezydenta Gliwic, Adamem Neumannem.

– W przyszłym roku zaproponujemy zmianę uchwały rady miejskiej, która podniesie próg dochodowy i umożliwi ludziom nieco lepiej sytuowanym staranie się o mieszkania komunalne – mówi prezydent Neumann. Według Adama Neumanna „głód mieszkaniowy” w Gliwicach jest niemal zaspokojony. – Dochodziło do sytuacji, gdy pełnowartościowe, wyremontowane, komfortowe mieszkania nie znajdowały chętnych – dodaje zastępca prezydenta.

W programie rozmawiamy także o potencjalnych inwestorach i wyludnianiu się Gliwic.

Zobacz kolejny odcinek programu „Prezydencki czwartek”

Zobacz też:

Prezydencki czwartek – Zygmunt Frankiewicz (21.06.2012 r.)
Prezydencki czwartek – Piotr Wieczorek (28.06.2012 r.)
Prezydencki czwartek – Zygmunt Frankiewicz (5.07.2012 r.)
Prezydencki czwartek – Krystian Tomala (12.07.2012 r.)
Prezydencki czwartek – Zygmunt Frankiewicz (19.07.2012 r.)
Prezydencki czwartek – Zygmunt Frankiewicz (26.07.2012 r.)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kocham Gliwice
Kocham Gliwice
11 lat temu

Kolejny dowód na to jak miasto się rozwija – ale wszystkie te pozytywne aspekty chcą zafałszować referendyści – którym to nic ale absolutnie nic nie podoba się w naszym mieście – ale co się dziwić – skoro chcą się sami dorwać do korytka a w wyborach tego dokonać nie potrafią.

Zapraszamy do podpisania się pod legalną i zgodną z prawem petycją:
http://proca.pl/pokaz/6366/petycja_ws__zaprzestania_dzialania_na_szkode_gliwic

Oraz do polubienia naszego profilu na FB: https://www.facebook.com/KochamGliwice
Nie dajmy siać zamętu referendystom! Nie dajmy się zastraszyć! Uratujmy swoje miasto!

jugo
jugo
11 lat temu

ostatnio sąsiadka dostała wypasione mieszkanie ze zrobioną łazienką, wodą, gazem itd więc naprawdę są coraz lepsze bo jeszcze 4 lata temu jak ja byłem oglądać mieszkanie z miasta to spali tam żule i administracja była zdziwniona

Mariusz
Mariusz
11 lat temu

Coś tu nie gra. Niektórzy (większość) biorą kredyty hipoteczne na wiele lat, kupują mieszkania i je remontują, podczas gdy inni „dostają” mieszkania komunalne od miasta (czyli bogaczy, którzy spłacają kredyty hipoteczne). Oczywistym jest to, że cała reszta sponsoruje lokatorów mieszkań komunalnych. Rozwiązanie jest bardzo proste – powinno się zlikwidować wszystkie tego typu mieszkania w Gliwicach. Jeżeli kogoś nie stać na własne mieszkanie w tym mieście, niech zamieszka z rodziną albo się przeprowadzi do tańszego miasta. W mojej wspólnocie mieszkaniowej gmina ma udział ok. 30% (taką część stanowią mieszkania komunalne) i widzę, że ci ludzie inaczej traktują kamienicę. Zupełnie nie szanują… Czytaj więcej »

Ja1
Ja1
11 lat temu
Reply to  Mariusz

Skoro mnie tak sponsorujesz burżujna maso to poproszę jeszcze o samochód !!

mieszkaniec
mieszkaniec
11 lat temu

Juz Pna lubię,córka która nie ma za wysokiego dochodu a szuka mieszkania przyjdzie z tym wywiadem do UM.Niedawno była i ta kolejka nie jest wcale za mała.

do redakcji
do redakcji
11 lat temu

cieszy szybka reakcja na prosbe o daty przy wydaniach archiwalnych. tak trzymać! 🙂 pozdrawiam. Marcin

zbm
zbm
11 lat temu

w TBSach coraz wiecej wolnych mieszkań bo ludzie kupują własne lub wyprowadzają się pod Gliwice więc wystarczy śledzić strony TBSów i tam są ogłoszenia ciągle

jrq
jrq
11 lat temu

Ciekawa sprawa, bo na stronie urzędu miasta widnieją lokale z łazienką poza mieszkaniem oraz w dzielniy w której trzeba się zaopatrzyć w środki obrony własnej. Gdzie te wspaniałe mieszkania, które można otrzymać od miasta??
********* propaganda i tyle
Jedyny plus Gliwic to że istenieje TBS i tam można się wynieść za „niewielką” opłatą

Anfa
Anfa
11 lat temu

Chciałam ostatnio się dowiedzieć co trzeba aby dostać mieszkanie od miasta, jedyne kryterium to dochód: 1. 340 zł na socjalne 2. 780 zł na komunalne na osobę. Jest to nie sprawiedliwe totalnie, a co z tymi którzy mają trochę więcej? Od 6 lat wynajmuje mieszkanie. Tanio nie jest a mam az 19m2. Chciałabym z mężem kupić ale bez 50 tys wkładu własnego nawet nie ma co próbować. Program rodzina na swoim w Gliwicach nie istnieje, 2700 za metr to chyba tylko w trójkącie bermudzkim. TBS fajnie ale czy ja wiem czy chciałabym płacić ponad 1300 czynszu za mieszkanie + kredyt… Czytaj więcej »

dominika
dominika
11 lat temu

Anfa: „TBS fajnie ale czy ja wiem czy chciałabym płacić ponad 1300 czynszu za mieszkanie + kredyt to ze 2500 bym musiała płacić.”

Czy ty jesteś za referendum, robisz zakupy w Dako, że piszesz takie rzeczy? Podaj choć jedno mieszkanie TBS, gdzie czynsz wynosi 2500. Kto ci takie bzdury naopowiadał? Czynsz za duze mieszkanie 3 pokojowe to maksymalnie 900 zł.

zyga
zyga
11 lat temu
Reply to  dominika

Anfa ma racje 3 pokojowe 950 zł + prad etc. + kredyt na opłacenie partycypacji. Mi pani wyliczyla partycypacje na 30% co dalo kwote około 70000 zl na dzien dobry + kaucja około 10000 zl. Pytam dla kogo to?

Jola
Jola
11 lat temu

Czynsz super tylko nie wiem w którym tbsie jak tam jest prawie 15 zł za metr dodaj do tego to że wszytko masz na prąd, + kredycik na to żeby móc mieszkać. Może nie wiele bo 70 tys to w 5 lat spłaisz ale to nie jest dla ludzi ze średnią pensją. Anfa ma racje 2500 to spory miesięczny wydatek, a pewnie gdzies w okoliach takiej kwoty trzeba by było oscylować + oczywiście media. Nie wiele jest osób co tak łatwą ręką 3ooo miesięcznie płacą. Mając przeciętny budżet około 4 tys netto na 2 osoby ciężko jest taką kasę wygospodarować.… Czytaj więcej »

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

a ja mieszkam w tbsie na bajkowym i jakoś nie płacę dużo. coś mi się wydaje że ktoś tu wymyśla problemy

karol
karol
11 lat temu

Jestem jednym z klientów do wykupu mieszkania z bonifikatą 60 %.
Zastanawiam się czy po zmianie uchwały jak mówi Zastępcą prezydenta Gliwic, Adam Neumann.
„…W przyszłym roku zaproponujemy zmianę uchwały rady miejskiej, która podniesie próg dochodowy i umożliwi ludziom nieco lepiej sytuowanym staranie się o mieszkania komunalne…”
bonifikata na wykup mieszkania z zasobu komunalnego będzie wyższa niż 60 % ,czy jak w niektórych miastach np. Szczecin, Bydgoszcz, Warszawa blokada wykupu od 2013 r. lub zejście z bonifikaty z 95 % do 70 % itp.

np. http://bydgoszcz24.pl/artykul/wykup-mieszkan-komunalnych-bedzie-drozszy-wielokrotnie

gliwiczanka
gliwiczanka
11 lat temu

Co do wypowiedzi Pana Mariusza „Coś tu nie gra. Niektórzy (większość) biorą kredyty hipoteczne na wiele lat, kupują mieszkania i je remontują, podczas gdy inni “dostają” mieszkania komunalne od miasta (czyli bogaczy, którzy spłacają kredyty hipoteczne). Oczywistym jest to, że cała reszta sponsoruje lokatorów mieszkań komunalnych. Rozwiązanie jest bardzo proste – powinno się zlikwidować wszystkie tego typu mieszkania w Gliwicach. Jeżeli kogoś nie stać na własne mieszkanie w tym mieście, niech zamieszka z rodziną albo się przeprowadzi do tańszego miasta.” Mieszkam w mieszkaniu komunalnym, jak miałam 18cie lat zgłosiłam się do Urzędu i zapisałam się na listę Mieszkania do remontu… Czytaj więcej »

niepełnosprawna emerytka
niepełnosprawna emerytka
8 lat temu

Zamieniłam mieszkanie komunalne większe na mniejsze, by płacić mniejszy czynsz to podniesiono nam czynsz w budynku na Jasnej 11, za to,że niby budowany po 2000r. Niema tu piwnicy, windy dla inwalidów, wszystko po 10 letniej gwaranci 2013r, zaczyna się psuć- najtańsze materiały, brak CO na klatce, brak wentylacji, dużo ludzi chorych, wspólne korytarze jak w hotelu i 10 mieszkań na klatce. Nikt mi nie zwrócił za remont poprzedniego mieszkania,a nie stać mnie było na wykup. Musimy w Gliwicach utrzymywać RZeszę Urzędników ZBM, na remonty niema pieniędzy. Najwyższy czas sprzedajcie taniej mieszkania to będę mogła się wynieść wreszcie z komunalnego. Nie… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI