Oburzająca wypowiedź prezydenta Neumanna o rodzicach. Później przeprosił

Wypowiedź prezydenta Gliwic Adam Neumanna oburzyła wielu mieszkańców.

„Niecałe 3500 dzieci nie korzysta z oferty żłobkowej instytucjonalnej. Dlaczego tak się odbywa? Bo rodzice się angażują w wychowanie swoich dzieci, radzą sobie w tej sytuacji. Pracują bardzo często na zmiany, angażują babcie, ciocie, dogadują się z sąsiadkami, są pracowici i zaradni. I tych dzieci jest ponad 3000, więc głęboką niesprawiedliwością jest dotować w sposób ogromny 229 dzieci, podczas, gdy 3000 dzieci nie otrzymuje od tego miasta nic. Niejako za karę, bo rodzice tak chcą, więcej pracują, więcej poświęcają tym dzieciom, nic nie oczekując od miasta Gliwice” – mówił podczas sesji rady miasta prezydent Neumann.

Zobacz wideo

Jego wypowiedź oburzyła wielu mieszkańców, którzy swoją złość wyrazili w komentarzach na Facebooku.

Głos w tej sprawie zabrał również radny Zbigniew Wygoda. Co prawda, próbował niejako tłumaczyć prezydenta Neumanna, ale jednocześnie podkreślił jak zabrzmiały jego słowa.
– To zabrzmiało tak – mam nadzieję, że rodzice tak tego nie odebrali – że ci, którzy dzieci wychowują w domu są pracowici i zaradni, natomiast pozostali są cwaniakami, którzy starają się korzystać ze żłobków – mówił radny Wygoda.

Do wypowiedzi Neumanna odniosła się również gliwiczanka, a jednocześnie matka i nauczycielka.

Do zabrania głosu podczas sesji zgłosiła się gliwiczanka, pani Anna. Przedstawiła wiele argumentów na to, że opłat za żłobki nie trzeba tak drastycznie podnosić. Odpowiedziała też prezydentowi Neumannowi.

Zobacz też: Droższe żłobki w Gliwicach. Jak głosowali radni?

– Słowa pana prezydenta o braku pracowitości i zaradności ludzi, którzy oddają swoje dzieci do żłobków – absolutnie się z tym nie zgadzam. Jestem osobą pracowitą, zaradną i przygotowałam się do spotkania na komisji, przedstawiając argumenty. […] Z panem prezydentem również mogłabym być się na argumenty – mówiła pani Anna, która jest mamą i nauczycielką.

Ostatecznie Adam Neumann dość nieporadnie próbował tłumaczyć się ze swoich słów.

– Bardzo przepraszam. Ja od dwóch tygodni, od czasu wybuchu wojny na Ukrainie, pracuję po 20 godzin dziennie i mogę być już zmęczony – powiedział Neumann.
Przypomnijmy, że projekt uchwały podnoszącej opłaty za pobyt dzieci w miejskich żłobkach przygotowała zastępczyni prezydenta Neumanna – Ewa Weber, która jest odpowiedzialna m.in. za ten obszar.

Dołącz do dyskusji na Facebooku infogliwice.pl

(fot. FB A. Neumann)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk JAki
Patryk JAki
1 rok temu

Po raz kolejny pani Ewa Weber (z Zabrza) ma w głębokim poważaniu pomoc rodzicom naszych bobasów w Gliwicach. A pan Neumann kolejny raz podpisuje wszystko bez uważnego czytani. Kolejne tłumaczenie niefortunnej wypowiedzi zmęczeniem to przejaw zmęczenia prezydenta pełnionymi obowiązkami. Nie udał się nam ten prezydent.

Covid
Covid
1 rok temu

Nie znam TYPa z niepolskim nazwiskiem LECz ma rację, choć wypowiedział się w kontrowersyjny sposób tj. ja teraz nazywając Go TYPem…a dobrze wiemy że to nie ma większego znaczenia bo TYP człowieka istnieję i nie ma co się obrażać. Trzeba wspomnieć że chodzi o piniądz: – chcą by było 750pln chyba brutto – prywatne żłobki chcą 1600pln na pewno brutto – miasto Gliwice chcę 2000pln może NETTO 😀 ZA SZTUKĘ/osobnika/człowieczka/dziecko/dzidzi itd.: 229 dzieci x 2000pln (może nawet netto, bo takich pierdół się też nie podaję) x chyba 12 bo tyle ma rok miesięcy x kilka bo pewnie TE kilka lat… Czytaj więcej »

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  Covid

Gliwicach zarejestrowanych jest obecnie 18 żłobków, w tym 1 gminny (z 241 miejscami w czterech oddziałach) i 17 niepublicznych (779 miejsc dla dzieci). Miasto dofinansowuje łącznie 841 miejsc, w tym 241 w Żłobkach Miejskich i 600 w żłobkach niepublicznych. matematyka wynosi jednak inaczej 779+241=1020. .

Artur
Artur
1 rok temu

Czekamy na wybory

Patryk JAki
Patryk JAki
1 rok temu
Reply to  Artur

„Czas dom oczyścić z śmieci” – Adam Mickiewicz

Patryk JAki
Patryk JAki
1 rok temu
Reply to  Artur

„Dom oczyścić z śmieci” – Adam Mickiewicz

Karolina
Karolina
1 rok temu

zwykli mieszkańcy zapłacą więcej za żłobki a synuś prezydenta pewnie dostanie kolejne zlecenie z UM tak jak do tej pory dostaje. Czy to nie jest nepotyzm?

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Karolina

cała Polska tak działa:-(

Jakby to pomagało republice to niech tak robią ALE oni nie potrzebują Naszego pozwolenia i robią pod siebie po swojemu i dla siebie…nam ochłapy winny starczyć a nawet i bez ochłapów dajemy radę XD

Largo
Largo
1 rok temu

#childfreelife

Bla
Bla
1 rok temu

Żyjemy w dziwnym kraju. Kraju, w którym wszystko, wszystkim się należy. Mamy rok płatnego macierzyńskiego, niezależnie czy kobieta pracuje czy nie. W innych krajach jest to często 4,5 miesiąca (16 tygodni). Często żłobki są tylko prywatnie i nie opłaca się zostawiać tam dzieci. I nikt się na to nie złości. Jeżeli decydujesz się na dziecko musisz liczyć się z tym że, trzeba się nim zająć. Nie oczekujmy, że wszystko za nas zrobią inni. Prezydent powiedział prawdę. Na 3500 dzieci tylko 229 jest uprzywilejowanych. A co z resztą? Cieszcie się, że macie gdzie bezpiecznie zostawić swoje pociechy i płacicie mniej niż… Czytaj więcej »

Aga
Aga
1 rok temu
Reply to  Bla

W innych krajach za to obszar socjalny dla ludzi którzy nie powracają do pracy jest o wiele bogatszy i wówczas jego wysokość zależy od posiadanej ilości dzieci

Adam
Adam
1 rok temu

I pomyslec, ze na kogos takiego oddalem glos…

Patryk JAki
Patryk JAki
1 rok temu

Neumann opowiada że pracuje 20 godzin dziennie, nie widać tego w urzędzie i na jego wizerunku. Prezydent Ukrainy niewyspany nie musi zapewniać o swoim zaangażowaniu w wojnę – widać to na relacjach wojennych. Gliwiczanie zacznijmy rozliczać naszego prezydenta !!!

Szczery
Szczery
1 rok temu

Kiedy w końcu pozbędziemy się tego szkodnika, a przede wszystkim jego zastępców takich jak WEBER??? Nie dorasta do pięt Frankiewiczowi, a jego kolejne działania to równia pochyła tej ekipy

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Szczery

To przecież protegowany Francy.

Janusz
Janusz
1 rok temu

Nojman jesteś najgorszym prezydentem w hisorii nawet Frankiewicz który nie był moim ulubieńcem przebija cię o głowę daj sobie spokój i odejdź dla dobra ludzi bo niszczysz te Gliwice do bolu

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI