r e k l a m a


Akcja gliwickiej policji. Przejęto 40 tysięcy nielegalnych papierosów

W czwartek policjanci z I komisariatu zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Sośnicowice, który na swojej posesji przechowywał pochodzące z przemytu wyroby tytoniowe.

Stróże prawa zabezpieczyli u mężczyzny aż 39 920 tysięcy sztuk papierosów oraz prawie 17 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Śledczy z wydziału kryminalnego I komisariatu policji w Gliwicach uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Sośnicowice może zajmować się nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi bez akcyzy. Policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, pojechali do miejsca zamieszkania 43-latka.

Podczas przeszukania zabezpieczyli towar o wartości ponad 38 tys. zł.

Rozdrobniony tytoń był prawdopodobnie przygotowany do dalszej obróbki oraz dystrybucji. Funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego wstępnie oszacowali, że z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa mógł stracić około 47 tys. zł.
Po usłyszeniu zarzutów zatrzymany będzie składał wyjaśnienia w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi mu kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI