r e k l a m a


Akcja ratunkowa. 40-latek zostawił wiadomość

W czasie minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu przyjęli i obsłużyli 550 zgłoszeń na numer alarmowy. Efektem ich działań było zatrzymanie 16 osób podejrzanych o różnorodne przestępstwa, w tym kradzieże, posiadanie i handel narkotykami, ataki na interweniujących policjantów a także nietrzeźwość za kierownicą. Zatrzymano też osiem osób poszukiwanych przez prokuratury i sądy.

Wśród zatrzymanych znalazły się osoby podejrzane o kradzież samochodu, uszkodzenie ciała, stalking, paserstwo oraz naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. W przypadku przemocy domowej, wydano jeden nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Były też zatrzymane dwie osoby związane z narkotykami oraz sprawca przemocy domowej.

Policjanci zatrzymali również pięciu nietrzeźwych kierowców oraz czterech po użyciu alkoholu. Najbardziej skrajnym przypadkiem był 48-letni mieszkaniec Gliwic, który prowadził samochód ciężarowy z 3,3 promilami alkoholu we krwi. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, zatrzymany na ulicy Dolnej Wsi, przewoził w pięcioosobowym pojeździe aż siedem osób, w tym małe dzieci bez fotelików. Okazało się, że nie miał prawa jazdy, a badanie wykazało 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.

„Niedzielny wieczór przyniósł również dramatyczne chwile w Pyskowicach, gdzie policjanci uratowali życie 40-letniego mężczyzny, który opuścił swoje mieszkanie, pozostawiając niepokojącą wiadomość. Przerażona rodzina zgłosiła zaginięcie, a stróże prawa natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone poszukiwania, które zakończyły się odnalezieniem mężczyzny na torach kolejowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala” – informuje policja.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI